Зробити пожертву
Укр / Eng
03.08.23

Свобода пересування:

  1. Верховна Рада України 27 липня 2023 року прийняла у першому читанні за основу і в цілому проект Закону про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні». Законом затверджується Указ Президента України від 26 липня 2023 року № 451/2023 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», відповідно до якого строк дії воєнного стану в Україні продовжується з 05 години 30 хвилин 18 серпня 2023 року строком на 90 діб, тобто до 15 листопада 2023 року.
  1. Кабінетом Міністрів України 28 липня 2023 року внесено зміни до постанови № 1349 “Про особливості реалізації експериментального проекту з організації управління чергами вантажних автомобілів перед міжнародними пунктами пропуску через державний кордон України для автомобільного сполучення за допомогою електронної системи “Електронна черга перетину кордону” . Відповідно до внесених змін, реалізація проекту електронної черги перетину кордону поширено на автобуси та легкові автомобілі.

Доступ до медичних послуг:

  1. З 29 липня 2023 року вступають зміни до деяких законодавчих актів України щодо особливостей використання відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами прийнятих Верховною Радою України. Змінами передбачено, що за бажанням жінки та у разі відсутності медичних протипоказань, частина відпустки тривалістю 70 календарних днів, передбачена до пологів, може бути перенесена та використана жінкою частково або повністю після пологів (починаючи з дня пологів). При цьому загальна тривалість відпустки не може перевищувати сумарно 126 календарних днів (140 календарних днів – у разі народження двох і більше дітей та у разі ускладнення пологів).

Для жінок, віднесених до 1-3 категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, за її бажанням та у разі відсутності медичних протипоказань, частина відпустки тривалістю 90 календарних днів, передбачена до пологів, може бути перенесена та використана жінкою частково або повністю після пологів (починаючи з дня пологів). Загальна тривалість відпустки залишається незмінною – 180 календарних днів.

Для кращого розуміння прийнятих змін, наводимо приклад. Жінка зможе використати 20 днів відпустки до очікуваної дати пологів та 106 днів – після, загальна тривалість відпустки залишиться незмінною та становитиме 126 днів.

У разі, якщо жінка не бажає розпочинати цю відпустку пізніше або ж наявні медичні протипоказання, діятиме «стандартний» розподіл днів відпустки до та після пологів.

  1. Розпорядженням Кабінету Міністрів України № 625-р від 14 липня 2023 року схвалено Стратегію розбудови телемедицини в Україні та план її реалізації на 2023-2025 роки. Прийнята стратегія дозволить підвищити стандарти якості надання медичної допомоги із застосуванням телемедицини.
  2. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 651,  з 1 липня 2023 року карантин та режим надзвичайної ситуації встановлений з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, завершено. Відповідно, COVID-19 переходить до групи сезонних захворювань, як грип і щеплення проти нього залишаються рекомендованими і безоплатними. Використання та наявність COVID-сертифікату є не обов’язковими.