Зробити пожертву
Укр / Eng
30.12.22

Свобода пересування:

1. Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 02 грудня 2022 року № 1345 якою внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 04 листопада 2022 року №1259 та встановлено, що строки дії відстрочок від призову на військову службу під час мобілізації, наданих військовозобов’язаним відповідними рішеннями Міністерства економіки України, які не закінчилися на день набрання чинності цієї постанови, продовжуватимуться автоматично на 2 місяці, а не на 1, як це було передбачено раніше. Таким чином, підприємствам, в яких є чинний наказ про бронювання військовозобов’язаних співробітників, строк дії відстрочки від призову на військову службу буде продовжено ще на один місяць лише на підставі даної постанови, тобто без надання додаткових підтверджуючих даних.

2. Постановою Кабінету Міністрів України затверджено від 02 грудня 2022 року № 1349 затверджено Порядок реалізації експериментального проєкту з організації управління чергами вантажних автомобілів перед міжнародним пунктом пропуску через державний кордон України для автомобільного сполучення «Ягодин – Дорогуськ» за допомогою електронної системи «Електронна черга перетину кордону Ягодин – Дорогуськ». Координатором експериментального проєкту є Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України. Його проведення заплановано з 05 грудня 2022 року до 05 грудня 2024 року.  

3. Урядом Молдови розпорядженням Комісії з надзвичайних ситуацій від 22 грудня 2022 року №55 запроваджений спрощений порядок перетину громадянами України державного молдовського кордону та дозволено до 1 лютого 2023 року в’їжджати на територію Молдови на підставі посвідчення особи і через молдовсько-румунський кордон, і через міжнародний  аеропорт «Кишинів». Так, раніше перетин державного молдовського кордону дозволявся нашим громадянам лише на підставі закордонного паспорта.

Тепер громадяни України зможуть в’їжджати до Молдови з Румунії на підставі:

  • посвідчення особи (ID-картка, внутрішній паспорт);
  • звичайного паспорта;
  • інших документів, що посвідчують особу (посвідчення особи громадянина України, видане посольством України в Молдові, тимчасове посвідчення особи, видане Бюро міграції, посвідчення водія, посвідка на проживання, військовий квиток і т.д.).

Крім того, можна буде пред’явити:

  • копії цих документів;
  • документи в електронному форматі;
  • документи зі строком дії, що минув.

На підставі вказаних документів громадяни України зможуть також виїхати з Молдови до України.

Доступ до медичних послуг:

1. Постановою Кабінету Міністрів України від 02 грудня 2022 року № 1356 внесено зміни до Положення про порядок, умови та критерії  встановлення інвалідності, яке затверджене Постановою Кабінету Міністрів України від 03 грудня 2009 року №1317. Зміни передбачають, що причинний зв’язок інвалідності з пораненням чи іншим ушкодженням здоров’я, одержаним від вибухонебезпечних предметів, встановлюється МСЕК на підставі витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань, у якому зазначено обставини, за яких особа отримала ушкодження здоров’я.

2. Постановою Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2022 року № 1373 розширено перелік лікарських засобів, які закуповуються за договором керованого доступу. У зв’язку з цим вперше за кошти державного бюджету будуть закуплені ліки для пацієнтів з рідкісним захворюванням – спінально м’язова атрофія першого типу (СМА). Зазначений лікарський засіб стане доступний у 2023 році.  Його отримуватимуть пацієнти зі СМА, які відповідатимуть критеріям включення до програми (вік, тип хвороби тощо), в тому числі ті, яким буде поставлено діагноз за результатами програми розширеного неонатального скринінгу. 

3. Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України № 1390 від 16 грудня 2022 року, що підлягає застосуванню з 24 лютого 2022 року, відповідно до якої  на період воєнного стану та протягом шести місяців після його припинення або скасування: 

– строк дії посвідчень з написом «Посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни», виданих особам з інвалідністю внаслідок війни, у яких групу інвалідності встановлено із строком перегляду та строк якого припав на період воєнного стану, якщо МСЕК не було проведено повторний огляд, продовжується без звернення таких осіб до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення;

– вимога щодо вклеювання в посвідчення з написом «Посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни» нового бланка, що продовжує строк дії такого посвідчення, не застосовується, крім випадків, якщо МСЕК було проведено повторний огляд.

– структурні підрозділи з питань соціального захисту населення після припинення чи скасування воєнного стану інформують осіб з інвалідністю внаслідок війни, яким продовжено строк дії посвідчень, про необхідність протягом шести місяців оновити документи, необхідні для продовження строку дії таких посвідчень.

4.  Постановою Кабінету Міністрів України від 23 грудня 2022 року № 1423 продовжено режим надзвичайної ситуації для єдиної державної системи цивільного захисту  та карантин і обмежувальні протиепідемічні заходи на всій території України  до 30 квітня 2023 року.

5. Міністерство охорони здоров’я України 06 грудня 2022 року звернулося до обласних військових цивільних адміністрацій з рекомендаціями розглянути питання щодо  тимчасового припинення планових госпіталізацій у закладах охорони здоров’я через загрози знеструмлення. Надання екстреної медичної допомоги та проведення термінових хірургічних операцій залишається без змін. Рішення щодо плановості або ургентності операції приймає виключно лікар.