Зробити пожертву
Укр / Eng
07.07.23

Свобода пересування:

1. Кабінетом Міністрів України 01 червня 2023 року прийнято Постанову № 546 “Про тимчасове переміщення (евакуацію) дітей та осіб, які проживають або зараховані до закладів різних типів, форм власності та підпорядкування на цілодобове перебування, та їх повернення» (далі – Постанова 546), якою затверджено Порядок тимчасового переміщення (евакуації) дітей та осіб, які проживають або зараховані до закладів різних типів, форм власності та підпорядкування на цілодобове перебування, та їх повернення за місцем постійного проживання (перебування), а в разі виїзду за межі України — в Україну (далі – Порядок). 

Крім цього, Постановою 546 передбачено, що обласні, Київська міська військова адміністрація зобов’язані вжити заходів для тимчасового переміщення (евакуації) дітей та осіб відповідно до Порядку, а також спільно з Національною соціальною сервісною службою, Міністерством охорони здоров’я, Міністерством освіти і науки, Міністерством оборони, Міністерством молоді та спорту, Міністерством культури та інформаційної політики визначити організації, заклади і установи, у яких можуть бути тимчасово розміщені діти.

Одночасно з цим, Постановою 546 передбачено, що під час воєнного стану в обов’язковому порядку здійснюється евакуація дітей та осіб, які цілодобово перебувають у закладах, розташованих на відстані менш як за 2 кілометри від підприємств критичної інфраструктури, та/або менш як за 100 кілометрів від лінії бойового зіткнення чи адміністративної межі з тимчасово окупованою територією України, або менш як за 50 кілометрів від державного кордону України з Російською Федерацією, Республікою Білорусь. 

2. За даними Міністерства реінтеграції тимчасово окупованих територій України Державною прикордонною службою України надано роз’яснення щодо можливості в’їзду з тимчасово окупованої території України на підконтрольну територію українських громадян, які не мають паспорта громадянина України. 

Так, громадяни України, яким виповнилося 18 років і які виїхали з тимчасово окупованої території України, можуть вʼїхати в Україну на підставі свідоцтва про народження.  Подальше оформлення документів таким особам буде здійснюватися на підставі перевірки інших документів та проведення відповідної ідентифікації особи.

Доступ до медичних послуг:

1. 09 червня 2023 року Кабінет Міністрів України постановою № 583 вніс зміни до низки постанов. Відповідно до цих змін, з 01 липня 2023 року Національна служба здоров’я України відшкодовуватиме лікарські засоби за програмою реімбурсації “Доступні ліки” лише за електронним рецептом. Винятком на весь період воєнного стану лишаються прифронтові, тимчасово окуповані і території активних бойових дій.

2. Кабінетом Міністрів України 16 червня 2023 року внесено зміни до Порядку реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2023 році. Відповідно до цих змін, збільшено кількість реабілітаційних циклів з двох до восьми за рік за двома та більше напрямами для людей із травмами спинного мозку, важкими черепно-мозковими травмами та ампутаціями.

3. Постановою Кабінету Міністрів України від 27 червня 2023 року № 651  з 24 години 00 хвилин 30 червня 2023 року відмінено на всій території України карантин, встановлений з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

4. 30 червня 2023 року Кабінетом Міністрів України схвалено план заходів щодо оптимізації роботи військово-лікарських комісій (ВЛК) і встановлено чіткі терміни для їх реалізації. Уряд встановив конкретні терміни реалізації запланованих змін, зокрема цьогоріч заплановано впровадження електронного документообігу між військовими частинами та закладами охорони здоровʼя, що сприятиме швидкому та зручному обміну документами, необхідними для проходження ВЛК.