Зробити пожертву
Укр / Eng
03.04.23

Свобода пересування:

1.

Постановою Кабінету Міністрів України (далі – КМУ) від 07 березня 2023 року № 209 внесено зміни до постанов КМУ від 30 жовтня 2013 року № 841 і 29 липня 2022 року № 854. Цими змінами схвалено механізм примусової евакуації дітей із зон активних бойових дій. 

Відтепер підставою для проведення обов’язкової евакуації є рішення обласних військових адміністрацій, погоджене з органами військового командування та Координаційним штабом із питань проведення обов’язкової евакуації населення.

Обов’язкова евакуація в примусовий спосіб дітей здійснюватиметься за супроводом одного з батьків, особи, яка їх замінює, або іншого законного представника.

Крім цього, вказаною постановою був оновлений додаток 2, що закріплює зразок Відмови від обов’язкової евакуації, яким батьків попереджають про передбачену статтею 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення та статтею 166 Кримінального кодексу України відповідальність.

2.

КМУ 10 березня 2023 року прийнято постанову № 214, якою чітко визначено процедуру та порядок внесення даних до інформаційної системи переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією.

Крім того, змінами чітко визначено критерії віднесення територій до можливих бойових дій. Територія має відповідати одній із таких ознак:

• межує з територіями активних бойових дій або з тимчасово окупованими РФ;

• межує з державним кордоном держави-агресора.

3.

Постановою КМУ від 10 березня 2023 року № 217 внесено зміни до постанови КМУ від 17 березня 2022 р. № 302 “Про утворення Координаційного штабу з питань захисту прав дитини в умовах воєнного стану”. Відповідно до внесених змін на Координаційний штаб з питань захисту прав дитини в умовах воєнного стану покладено додаткові функції, а саме:

• координацію дії органів виконавчої влади із створення умов інтеграції за новим місцем проживання для дітей, яких евакуйовано з небезпечних територій України;

• проведення моніторингу випадків проявів насильства щодо дітей з числа внутрішньо переміщених осіб;

• координацію діяльності із здійснення заходів, пов’язаних з поверненням на територію України дітей, примусово переміщених на тимчасово окуповану територію або на територію Російської Федерації, інших держав.

4.

На українсько-польському кордоні запланований запуск єдиних пунктів пропуску. Такі пункти пропуску створюватимуть у межах угоди про спільний кордон. На таких пунктах прикордонний контроль потрібно буде проходити лише один раз, а не двічі з українського й з польського боків.

За словами заступника Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України угода з польською стороною невдовзі буде фіналізована.

Аналогічні пункти пропуску планують облаштувати на кордоні з Угорщиною й зі Словаччиною.

Доступ до медичних послуг:

1.

З 1 квітня 2023 року набрала чинності постанова КМУ від 17 березня 2023 року № 236 “Про внесення змін до підпункту 3 пункту 311 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів)”

Відповідними змінами встановлено, що на період дії воєнного стану на територіях, які включені Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України (далі – Мінреінтеграції) до підрозд. 2 розд. I (Території активних бойових дій) і розд. II (Тимчасово окуповані Російською Федерацією території України) переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого Мінреінтеграції, відпуск рецептурних лікарських засобів (крім лікарських засобів, що містять наркотичні засоби, психотропні речовини, комбінованих лікарських засобів, що містять наркотичні засоби, психотропні речовини чи прекурсори в кількості, що не перевищує їх гранично допустиму норму, отруйних та сильнодіючих лікарських засобів), які згідно з інструкцією для медичного застосування підлягають відпуску за рецептом за кошти пацієнта та/або інших джерел, не заборонених законом, крім бюджетних коштів, може здійснюватися без рецепта лікаря за умови надання пацієнтам працівниками аптек та їх структурних підрозділів під час відпуску таких лікарських засобів роз’яснення щодо необхідності їх застосування згідно із зазначеною інструкцією.

2.

Постановою КМУ від 30 березня 2023 року № 279 внесено зміни до низки постанов, відповідно до яких впроваджено електронне документування реабілітаційної допомоги. Так, процес реабілітації буде супроводжуватися в Електронній системі охорони здоров’я (далі – ЕСОЗ). Зокрема, було внесено зміни до:

  • Порядку організації надання реабілітаційної допомоги у сфері охорони здоров’я в частині визначення медичної інформації, що вноситься до ЕСОЗ, стосовно реабілітації, порядку внесення електронних записів з реабілітації, можливості ведення індивідуального реабілітаційного плану та внесення даних у систему;
  • Порядку функціонування електронної системи охорони здоров’я;
  • Типового положення про реабілітаційне відділення, підрозділ та Типового положення про мультидисциплінарну реабілітаційну команду в частині визначення можливості внесення записів з реабілітації до ЕСОЗ.