Зробити пожертву
Укр / Eng
05.09.22

Свобода пересування:

1. Указом Президента України від 12 серпня 2022 року № 573/2022 продовжено строк дії воєнного стану в Україні строком на 90 діб.

2. Постановою Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2022 року № 940, внесено зміни до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо удосконалення механізму евакуації.

Внесеними змінами передбачено, що сім’ї, патронатні вихователі та дитячі будинки які виховують прийомних дітей-сиріт чи позбавлених батьківського піклування, можуть втратити право опікувати їх, якщо наражають своїх вихованців на великий ризик та відмовляються від обов’язкової евакуації. У разі втрати права опіки, діти можуть бути передані іншим опікунам які знаходяться у безпечних регіонах. Заклади чи вихователів визначатиме Національна соціальна сервісна служба України на підставі інформації місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування про наявність у згаданих районах прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, сімей патронатних вихователів, закладів, в яких передбачається цілодобове перебування дітей.

3. Кабінет Міністрів України 02 серпня 2022 року виніс розпорядження № 679-р про проведення обов’язкової евакуації населення з Донецької області  інші безпечні райони Вінницької, Волинської, Житомирської, Закарпатської, Івано-Франківської, Кіровоградської, Львівської, Полтавської, Рівненської, Тернопільської, Хмельницької, Черкаської та Чернівецької областей.

4. Прем’єр-міністр України 27 серпня 2022 року анонсував можливість перетину державного кордону моряками у період дії правового режиму воєнного стану. Однак, ця  можливість може бути надана виключно за погодженням з територіальним центром комплектування та соціальної підтримки.

5. 19 серпня 2022 року Кабінет Міністрів України анонсував рішення, щодо можливості виїзду за кордон в період дії правового режиму воєнного стану з 1 вересня 2022 року деяким категоріям юридичних осіб приватної форми власності і фізичним особам-підприємцям в короткострокові робочі відрядження у разі відповідності певним вимогам:

  • поданої податкової звітності;
  • відсутність заборгованостей з єдиного внеску на державне соціальне страхування;
  • середня заробітна плата в компанії становить не менше 20 тисяч гривень;
  • внесено гарантований платіж у розмірі 200 тисяч гривень на рахунок в одному з державних банків;
  • кількість застрахованих осіб за останній місяць звітного кварталу становитиме не менше 10 осіб

Виїхати в робочу поїздку за кордон можна терміном до 7 днів. Отримати дозвіл на виїзд одночасно зможуть не більше 10% від кількості застрахованих осіб, але при цьому не більше 10 людей суб’єкта господарювання одночасно.

6. 8 серпня 2022 року Державна прикордонна служба України оновила на своєму офіційному сайті інформацію з описом категорії громадян віком від 18 до 60 років, яким дозволено виїзд за кордон в умовах дії правового режиму воєнного стану.

Passed away without any documents: why the Stateless Determination Procedure (SDP) applicants have no access to the medical services Пішли з життя без документів: чому заявники за визнанням ОБГ не мають доступу до медичних послуг

Доступ до медичних послуг:

1. Кабінетом Міністрів України 19 серпня 2022 року прийнято постанову № 928, якою внесено зміни до розпорядження Кабінету Міністрів України від 25 березня 2020 року № 338, та постанови Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 року № 1236. 

Внесеними змінами: 

  • продовжено карантин по всій території України до 31 грудня 2022 року;
  • виключено норму щодо строку самоізоляції в 14 днів для осіб, які мали контакт із хворим на COVID-19 . Тепер строк самоізоляції хворого на COVID-19, особи з підозрою на інфікування COVID-19 та особи, яка мала контакт із хворим на COVID-19, визначається на підставі галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я.

2. 1 серпня 2022 року набув чинності наказ Міністерства охорони здоров’я України від 21 липня 2022 року № 1284, відповідно до якого купити антибіотики в аптеках можна лише за рецептом лікаря. Електронний рецепт можна буде отримати в будь-якого лікаря, незалежно від наявності декларації з сімейним лікарем. Проте необхідною умовою є реєстрація в електронній системі охорони здоров’я.

3. Міністерством охорони здоров’я України прийнято наказ від 29 серпня 2022 року № 1552. Зазначеним наказом відтерміновано до 20 жовтня 2022 року введення в дію Реєстру лікарських засобів, які підлягають реімбурсації в межах Програми медичних гарантій.