Зробити пожертву
Укр / Eng
17.07.23

Монітори БФ “Право на захист” без перебільшення, універсальні спеціалісти. Вони не лише найчастіше першими знайомляться з вами, коли ви потребуєте допомоги фонду, а й самі сприяють вирішенню багатьох проблем. Що цікавого трапилось протягом червня – читайте далі.

Зустрічаємо евакуаційні потяги. 

Після підриву дамби Каховської ГЕС команда моніторів Хмельницького офісу розпочала щотижневі зустрічі евакуаційних потягів о 6-й ранку. Колеги зустрічали людей з Херсонщини, надавали їм консультації захисту, перенаправляли на інші підрозділи або до партнерів та здійснювали супровід у разі потреби до різних установ. До теперішнього часу наші монітори допомогли більше ніж 180 бенефіціарам.

Реагуємо на виклики сьогодення. 

У червні через руйнування Каховської ГЕС було припинено водопостачання в деяких населених пунктах Дніпропетровської області. Моніторка Дніпровського офісу звернулася до ГО “Нуль відходів”, які погодилися безкоштовно надати пластикові ємності для води Покровській, Томаківській, Грушівській громадам, а також модульному містечку в Нікополі, гуртожитку у Вільногірську та геріатричному центру Новопільської громади.

Застосовуємо комплексний підхід. 

Моніторингова команда Львівського офісу організувала комплексне надання послуг у Новороздільській громаді: оформлення матеріальної допомоги, юридичні консультації, супровід до органів державної влади. Моніторка Фонду також організувала роботу в громаді організації, що спеціалізується на медичних послугах: кардіологи та терапевти працювали в гуманітарному штабі та роздавали медикаменти. Також наші колеги домовились про передачу інвалідного візка з Роздільського дитячого будинку-інтернату для дитини з інвалідністю.

Допомагаємо зробити кроки до середньострокових житлових рішень.

До моніторів Чернівецького офісу звернувся власник приватної будівлі, де проживають близько 50 переселенців. Оскільки будівля є виробничою, то проживання людей там заборонено і було тимчасовим. Тож люди мали шукати для себе новий прихисток. Але оренда житла в Чернівцях дуже дорога. Монітори організували візит юриста в цей прихисток та провели разом групову інформаційну сесію, надали переселенцям інструкції з заповнення та бланки заяв на тимчасове житло. У людей з’явився шанс переселитися в модульне містечко та в майбутньому отримати також тимчасове житло.

Розуміємо важливість інструментів демократії. 

Монітори Фонду продовжують активно сприяти створенню рад ВПО по всій країні та долучаються до складу таких рад. Так, моніторки в Івано-Франківську взяли активну участь у Форумі ВПО, презентували свій досвід участі в координаційних радах та їх успішну роботу в інших регіонах, і вже подали кандидатуру моніторки представляти наш Фонд у складі Ради ВПО Івано-Франківська. Також нещодавно відбулося перше засідання новоутвореної Консультаційної ради ВПО у Вільногірську. Її створенню сприяла моніторка Дніпропетровського офісу, яка увійшла до складу Ради. А у Вінницькій області наша колега допомогла з розробкою Положення про раду ВПО. Там процес створення Ради ще триває. 

Сприяємо доступу до медичних послуг. 

Монітори Київського офісу виявили, що в одному з сіл не приймає сімейний лікар. Він приїздить лише до сусіднього села 2 рази на тиждень. Спілкуючись з місцевою фельдшеркою, ми рекомендували підготувати та допомогли скласти колективне звернення від жителів села до головного лікаря Центру надання первинної медико-санітарної допомоги щодо розгляду можливості організації прийому сімейного лікаря.