Зробити пожертву
Укр / Eng
30.06.22

Свобода пересування

Дайджест новин за червень 2022 року у сфері свободи пересування та доступу до медичних послуг
  1. Постановою Кабінету Міністрів України від 10 червня 2022 року № 661 (далі – Постанова № 661) внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 року № 57, якою затверджено Правила перетинання державного кордону громадянами України та до постанови Кабінету Міністрів України від 10 листопада 2022 року № 1167 “Про затвердження Порядку організації виїзду дітей за кордон на оздоровлення”. Постановою № 661 на період дії правового режиму надзвичайного або воєнного стану виїзд груп дітей за кордон на оздоровлення та відпочинок здійснюється за наявності згоди Національної соціальної сервісної служби (далі – Нацсоцслужба).

На період введення на території України надзвичайного або воєнного стану під час виїзду з України групи дітей здійснюється прикордонний контроль із пред’явленням наступних документів:

  • згоди Нацсоцслужби на виїзд групи дітей;

  • списків групи дітей, які виїжджають за кордон на оздоровлення та відпочинок, та осіб, які супроводжують групу дітей за кордон на оздоровлення та відпочинок, за формою згідно з додатком 7;

  • паспорта громадянина України для виїзду за кордон дитини або свідоцтва про народження дитини;

  • погодження службою у справах дітей згоди законних представників кожної дитини на її виїзд за кордон на оздоровлення та відпочинок відповідно до переліку категорій дітей, визначених у підпунктах 2—5 пункту 6 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 р. № 57;

  • заяви батьків на виїзд дитини за кордон, завіреної службою у справах дітей (може здійснюватися без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків за наявності паспорта громадянина України для виїзду за кордон дитини або свідоцтва про народження дитини).

Важливо!

При подачі пакета необхідних документів до уповноваженого органу не потрібно здійснювати нотаріальне посвідчення.

2. Кабінетом Міністрів України 10 червня 2022 року прийнято постанову № 678 (далі – Постанова № 678) “Про реалізацію експериментального проекту щодо оформлення паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон громадянам України, які перебувають за межами України”, якою передбачено можливість оформлення громадянами України ID-карти та/або закордонного  паспорту у розміщенному за межами України відокремленому підрозділі державного підприємства “Документ” – центрі обслуговування громадян “Паспортний сервіс”

30 червня 2022 року розпочато оформлення громадянам України ID-карт та/або закордонних паспортів у місті Варшава (Республіка Польща).

3. За даними Кабінету Міністрів України, між Європейським Союзом та Україною укладено угоду про вантажні перевезення автомобільним транспортом. Даною угодою скасовано необхідність отримання українськими перевізниками відповідних дозволів для здійснення двосторонніх та транзитних перевезень в держави ЄС.

Крім цього, даною угодою передбачено заходи зі спрощення визнання водійських документів. Відтепер Україна та ЄС звільняють власників посвідчень водіїв, виданих однією зі сторін, від вимоги мати міжнародне посвідчення водія.

Термін дії угоди – 1 рік з можливістю пролонгації.

4. За повідомленням пресслужби Головного сервісного центру МВС України, українські водії мають право обміняти старе посвідчення водія на посвідчення водія європейського зразка.

Для обміну необхідно мати при собі:

  • Паспорт громадянина України;
  • Копію ІПН;
  • Посвідчення водія яке необхідно обміняти.
  1. Командою БФ «Право на захист» розроблено пам’ятку «Виїзд за межі України дитини віком до 16 років під час дії воєнного стану»

Доступ до медичних послуг:

1. Міністерством охорони здоров’я України (далі – МОЗ) прийнято наказ від 23 червня 2022 року № 1086. Зазначеним наказом відтерміновано до 1 вересня 2022 року дію наказу МОЗ від 25 лютого 2022 року № 366 щодо реєстру лікарських засобів, які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення, станом на 18 лютого 2022 року.

2. Командою БФ «Право на захист» розроблено пам’ятку «Медичні послуги для внутрішньо переміщених осіб без декларації»