Зробити пожертву
Укр / Eng
18.04.17

Галина* та її маленький син жили у невеликому селі у Мар’їнського районі Донецької області, але у березні 2016 року через обстріли були вимушені поїхати. Оселилися в одному із населених пунктів Волноваського району Донецької області.

На новому місці УСЗН неодноразово відмовляло жінці у видачі довідки про взяття на облік ВПО у зв’язку з тим, що у її паспорті відсутня реєстрація місця проживання у тому селі, з якого вона разом із сином виїхала.

На початку березня 2017 року жінка звернулася за юридичною консультацією до юристів Маріупольського офісу  БФ «Право на захист». Юристи пояснили, що рідне село жінки відноситься до Переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, тож вона може стати на облік ВПО, якщо зможе довести факт проживання там. Для цього юристи допомогли Галині зібрати документи, що підтверджують факт проживання на території, з якої було здійснено переміщення, а також ще раз підготували заяву про взяття на облік ВПО.

Після розгляду заяви та зібраних юристом документів, УСЗН прийняло рішення видати довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

«Нажаль, такі історії непоодинокі. Втім, юристи радять переселенцям відстоювати свої права. А коли їм відмовляють у наданні довідок ВПО чи призначенні виплат, вимагати письмової відмови, з якою потім можна звернутися до суду», – зазначала Яніна Ребенкова, юрист Маріупольського офісу  БФ «Право на захист».

*Ім’я змінене із міркувань безпеки