Зробити пожертву
Укр / Eng
12.07.18

11 липня відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань сім`ї, молодіжної політики, спорту та туризму. На ньому був представлений проект постанови № 8546 «Про невідкладні заходи щодо організації оздоровлення та відпочинку дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів».
Анастасія Одінцова, правовий аналітик БФ «Право на захист», пояснює: «Наразі фінансово й пільгами статус дитини, постраждалої внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, жодним чином не забезпечений. Тож заходи, передбачені постановою № 8546, це перший крок до захисту таких дітей».
Варто зазначити, що документ передбачає забезпечення відпочинком у 2018 році дітей, чиї батьки (усиновлювачі), опікуни, піклувальники або інші законні представники виявили на це бажання. Оздоровлювати пропонують дітей чотирьох категорій: 1) із числа внутрішньо переміщених осіб; 2) дітей, у яких померли чи загинули батьки (або один із них) із числа цивільних осіб, або з числа осіб, які брали участь в антитерористичній операції (АТО)/ операції
об’єднаних сил (ООС); 3) яким надано статус постраждалих унаслідок воєнних дій та збройних конфліктів; 4) тих, що проживають або перебувають у населених пунктах, на території яких здійснювалася АТО/ООС.
Проект також пропонує ухвалити рішення щодо виділення коштів із резервного фонду держбюджету на організацію дитячого оздоровлення та відпочинку.
Завтра, 13 липня, останній пленарний день, тож Комітет вирішив направити звернення до Верховної Ради щодо розгляду постанови № 8546 та її прийняття за основу та в цілому в першому читанні.