Зробити пожертву
Укр / Eng
01.07.16

З 1.07.2016 року згідно з постановю Кабінету Міністрів №167 виплата пенсій ВПО здійснюється виключно через відділення ПАТ “Державний Ощадний банк України”. При  цьому, за даними від управлінь Пенсійного фонду України, у червні 2016 р. майже 60 тисяч пенсіонерів-ВПО у Донецькій, Луганській та Дніпропетровський областях отримували пенсійні виплати через інші банки або пошту.  Таким чином, для отримання пенсії у липні ці особи мали вистояти чергу до «Ощадбанку», щоб відкрити відповідний рахунок, а потім ще вистояти чергу до УПФУ, щоб написати заяву на переведення пенсійних виплат на новий рахунок в «Ощадбанк». Зауважимо, що працівники обох установ мали своєчасно обробити таку велику кількість документів.

Наразі спостерігаються великі черги у відділеннях «Ощадбанку» та управліннях ПФУ, а також надмірне навантаження працівників. Літні пенсіонери, які мають проблеми зі здоров’ям, вимушені вистоювати по декілька днів у чергах у кожну з установ, які часто навіть не пристосовані до прийому людей похилого віку та людей з особливими потребами.

І якщо у Дніпропетровській області ситуація не є критичною (нараховується приблизно 4 тис. осіб, яким потрібно відкрити рахунок в «Ощадбанку»), то у Луганській області їхня кількість складає 20 тис. осіб, а у Донецькій – 34 тис. осіб.

Таким чином, станом на 1 липня 2016 року декілька десятків тисяч пенсіонерів-ВПО у Донецькій та Луганській областях підпадають під призупинення пенсійних виплат, які зазвичай для людей похилого віку є єдиним джерелом існування.

Зауважимо, що згідно з даними моніторингу, проведеного співробітниками проекту «Адвокація та правова допомога внутрішньо переміщеним особам», який реалізується БФ «Право на захист» за підтримки Агентства ООН у справах біженців (UNHCR),  «Ощадбанк» не готовий до такої кількості клієнтів: у відділеннях «Ощадбанку» в Донецькій області спостерігаються не тільки великі черги (що у тому числі свідчить про недостатню кількість працівників), але й недостатня кількість банкоматів і дефіцит готівкових коштів.[boc_img_gallery fixed_size=”yes” img_hover_effect=”2″ image_ids=”3491,3492,3489″]