Зробити пожертву
Укр / Eng
22.09.16

Для поновлення пенсійних виплат ВПО мусять здолати добру сотню кілометрів дороги, вистояти черги біля УСЗН, Ощадбанку та Пенсійних фондів. Часом  в історії, які розповідають літні люди, не можливо повірити.  Співробітники Сєвєродонецького офісу БФ «Право на захист юрист Роман Одокієнко та керівник офісу Олена Грекова зустрілися з переселенцями у транзитному пункті, розташованому у Сєвєродонецьку  на території  частини МНС, що на вул. Новікова.

«У Сєвєродонецьку треба спочатку записатися у список, який складають активісти. Його вони передають працівникам Пенсійного фонду, а ті вже видають талони. Але талони видають особисто в руки. Після цього на прийом можна потрапити протягом тижня.  Я приїхала з Красного Луча, аби зайняти чергу для себе, чоловіка та мами. Мені талон дали, для мами та чоловіка – ні. Мамі 90 років. Довезти її – це проблема, а ще й чекати 2 тижні – це катастрофа, – Ольга Тихонівна  не стримує сліз. –  Я просила видати талон не на мене, а на маму. Отже, я б її привезла на уже вказаний день, а собі б заново займала чергу. Мені 62 роки, мені легше здолати цю дорогу».

А ось Віра Петрівна сповнена оптимізму: «Тут дуже добре нас зустрічають. Черги – то погано, дорога важка… Але ми ж не просто неба! Он як добре тут. Хлопці натопили, постільне чисте. А черги вистоїмо».

За словами Олени Грекової, всі учасники розмови – літні люди від 60 до 80 років. Їх цікавило, як оформити пенсійні виплати. Обурювало, що задля отримання гарантованої Конституцією пенсії, вони мають так страждати.  На жаль, літніх людей легко ошукати, цим користуються недобросовісні перевізники.

«Чоловікові моєї сестри пообіцяли все оформити без нього. Він шахтар і заборгованість була 50 тис грн. Вони за послуги заплатили 4 тис грн. Вже майже рік минув, а грошей їм не віддали. Якось оформили таки все, але не віддають. Сестра телефонує, їй відповідають, поки що нема у них грошей, але скоро повернуть… От кому скаржитись?», – ділиться Раїса Леонтівна.

«Такі історії  ми вже чули і раніше, але відреагувати на них неможливо, бо ВПО не готові звертатися до правоохоронних органів, – розказує Роман Одокієнко. –  Люди просто бояться, що «буде ще гірше».