Зробити пожертву
Укр / Eng
27.06.18

27 червня переселенці разом із громадськими активістами пікетували будівлю Кабінету Міністрів України з вимогою забезпечити дофінансування програми «Доступне житло». На неї у державному бюджеті в 2018 році передбачено 100 млн грн. За словами учасників акції, цього обсягу коштів вистачить для забезпечення житлом 350 сімей.

Організатори акції,  БФ «Право на захист», «Всеукраїнська асоціація переселенців» та «Мій.дім.юа», наголошують на тому, що програма потребує додаткового фінансування у 900 млн грн. Відтак кількість сімей, які зможуть нею скористатися, збільшиться до 4 500.

«Переселенці повинні вимагати від держави забезпечити їх житлом, адже через збройний конфлікт вони втратили чи не можуть користуватися власним. Міжнародне законодавство передбачає також обов’язок держави відшкодувати шкоду за пошкоджене або зруйноване житло, житло яким особа не може користуватися, – сказала Дарина Толкач, адвокаційний координатор БФ «Право на захист». – Наразі через відсутність окремого чіткого механізму компенсації є проблеми, пов’язані із судовим захистом порушеного права власності переселенців та осіб, що постраждали від конфлікту. Утім, закликаємо на гаяти часу, звертатися до судів і створювати прецеденти, щоб спонукати  державу до створення такого механізму».

У 2017 році на реалізацію програми «Доступне житло» виділили 30 млн грн. Договори на придбання житла уклали близько 100 сімей. Водночас, за даними Міністерства соціальної політики, станом на 25 червня 2018 року зареєстровано 1 млн 512 тис. 755 внутрішньо переміщених осіб.[boc_img_gallery columns=”2″ fixed_size=”yes” img_hover_effect=”2″ image_ids=”6304,6322″]