Зробити пожертву
Укр / Eng
28.01.15

БФ «Право на захист» підготував моніторинговий звіт «Перетин лінії зіткнення через КПВВ» за перше півріччя цього року. Про те, з якими проблемами стикаються люди, що перетинають лінію зіткнення, в інтерв`ю Громадському радіо розповідала керівник проекту «Адвокація, захист та правова допомога ВПО» Марія Алексєєнко.

Вікторія Єрмолаєва: З ким ви спілкувалися і хто ваші резиденти?

Марія Алєксєєнко: Подібну аналітичну роботу ми проводимо із червня 2017-го року, і в цьому році ми вчергове проводили опитування на адмінмежі. За нашим даними, перетинають адмінкордон люди похилого віку, і переважна більшість людей, опитаних нами, це люди, які постійно проживають на непідконтрольній території.

Вікторія Єрмолаєва: Зараз на дворі дуже спекотно, а людям доводиться по декілька годин стояти на сонці, проходячи процедуру перетину адмінмежі. Які контрольно-пропускні пункти обладнані захисними тенами, а які ні?

Марія Алєксєєнко: Дійсно, влітку ми спостерігаємо, що погодні умови впливають негативно на здоров’я людей, збільшуються випадки втрати свідомості. Люди отримають медичну допомогу на всіх КПВВ, але вона там працює лише до 15:00. Проте ми виявили, що час проходження КПВВ трошки прискорився. Якщо минулого року ми спостерігали, що люди перетинають ці лінії протягом трьох-чотирьох годин і більше, то зараз швидкість проходження знизилася до двох-трьох годин.

Також ми бачимо, що на низці КПВВ відбуваються реконструкції, планується встановлення тентів в тих місцях, де люди їх потребують.  Але залишається цілий ряд концептуальних проблем, адже 5 КПВВ – це дуже мало для такої кількості людей, яка переміщується. В Луганській області всього один КПВВ і той пішохідний. Також досі залишається незрозумілим, хто є розпорядником КПВВ і хто має відповідати за комплексну інфраструктуру. Адже все господарство, яке знаходиться на КПВВ, належить різним організаціям і установам, і єдиного розпорядника там, на жаль, немає.

Повну версію розмови можна прослухати у доданому звуковому файлі.