Зробити пожертву
Укр / Eng
12.02.21

Людина, яка має статус біженця в Україні, може отримати громадянство України.  Для прийняття до громадянства України біженець повинен підготувати такі документи:

  • Заяву про прийняття до громадянства України (у двох примірниках);
  • Три фотографії (розміром 35 x 45 мм);

Один з документів:

  • Документ про володіння державною мовою або її розуміння в обсязі, достатньому для спілкування. Видається в Україні керівником навчального закладу або місцевим органом влади;
  • Копія атестата або виписка із залікової відомості диплома — для особи, яка має документ про закінчення навчального закладу з вивченням української мови;
  • Документ, що підтверджує інвалідність.

Один з документів:

  • Декларація про відсутність іноземного громадянства — для осіб без громадянства;
  • Декларація про відмову особи, якій надано статус біженця або притулок в Україні, від іноземного громадянства – для іноземців;
  • Документи, що підтверджують надання статусу біженця в Україні, а також факт безперервного проживання на законних підставах на території України протягом трьох років з моменту надання цього статусу (довідка з Державної міграційної служби України, копія посвідчення біженця, копія проїзного документа біженця).

Заяви про прийняття до громадянства України подається біженцем особисто до територіального підрозділу Державної міграційної служби України за місцем реєстрації в Україні.

Рішення про прийняття біженця в громадянство України приймає Президент України.

Загальний термін розгляду заяв про прийняття біженця в громадянство України не повинен перевищувати дев’яти місяців з дня їх надходження.

Біженцям, які набули громадянство України, територіальні підрозділи Державної міграційної служби видають паспорти громадянина України.

refugee citizen Ukraine passport паспорт біженець громадянство України

 Більше корисної та актуальної інформації

 читайте на сторінці бота Refugee Helper 


UNHCR Ukraine – Aгентство ООН у справах біженців в Україні

Читайте також: