Зробити пожертву
Укр / Eng
22.06.16

БФ “Право на захист” звернувся до Спеціального доповідача ООН з прав людини внутрішньо переміщених осіб щодо запобігання дискримінації ВПО в Україні у зв’язку з прийняттям Урядом України постанови “Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам”   № 365 від 08.06.2016.

Данною постановою запроваджений Порядок призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам та Порядок здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання/перебування.

Відповідно до постанови умовою призначення всіх соціальних виплат переміщеним особам є проходження перевірки місця фактичного проживання/перебування особи. Відсутність особи за вказаним нею місцем проживання тягне за собою прийняття рішення про відмову в призначенні виплат. Відновлення виплат можливе не раніше ніж через 2 місяці, а випадку скасування довідки не раніше ніж через 6 місяців.

Виконання положень підзаконного акту призведе до дискримінації ВПО в порівнянні з іншим населенням України, втручання в право на особисте та сімейне життя ВПО, свободу пересування, порушення права на адекватний рівень життя.

Окрім того, виконання постанови № 365 загрожує поглибленням дискримінації ВПО з боку населення, зокрема орендодавців та роботодавців, а також виселенням ВПО з житла, найманого без належного оформлення оренди житла.