Зробити пожертву
Укр / Eng
06.02.18

Села Миколаївка, Новогнатівка, Богданівка Миколаївської сільської ради розташовані поблизу лінії зіткнення, а село Вікторівка – безпосередньо на самій лінії зіткнення. Єдиним доступним осередком громадської активності для мешканців цих трьох сіл Волноваського району, в яких мешкає майже 2 000 осіб, є бібліотека, розташована у с. Миколаївка, і до якої  місцеві жителі приходять, щоб взяти корисну та цікаву літературу, поспілкуватися між собою.

Нажаль,  через відсутність провайдерів сервісу в цій місцевості, віддаленість від районного центру та проблеми із транспортним сполученням із іншими населеними пунктами району та області,  місцеве населення не має доступу до багатьох важливих та необхідних сервісів. Стан дорожнього полотна часто обмежує подорож місцевих мешканців до сусідніх сіл або районного центру, до того ж транспортне сполучення, що поєднує села із районним центром, залишається вкрай незадовільним.

Проте місцеве населення має об’єктивні причини постійно їздити до Волновахи, адже там знаходяться держані органи, офіси банків та сервісних компаній. Водночас, населення зазначених сіл на 65% складається з пенсіонерів, які мають проблеми із здоров’ям. Для них дорога до районного центру перетворюється на справжнє випробування.

Під час моніторингу співробітники  Маріупольського офісу БФ «Право на захист» відвідали Миколаївську сільську раду, поспілкувалися з людьми та з’ясували, що дуже нагальною проблемою для місцевих жителів була відсутність доступних для загального користування інтернету, комп’ютера та ксерокса.  Навіть для того, щоб зробити ксерокопію документів чи отримати доступ до інтернету, жителі сел були вимушені їздити до м. Волноваха.

«Ми дізналися про те, що є можливість облаштування на базі бібліотеки у с. Миколаївка спеціалізованого робочого місця для задоволення потреби місцевого населення у доступі до інтернет-сервісів, а також послуг друку (документів, квитанцій), копіювання (документів про особу), сканування (документів), – розповідає співробітник  Маріупольського офісу БФ «Право на захист»  Сніжана Лукашова. – У свою чергу сільрада підтвердила готовність виділити окремий стіл для ноутбука і МФУ та стілець задля облаштування повноцінного робочого місця в приміщенні бібліотеки. А допомагати відвідувачам у користуванні технікою погодився співробітник бібліотеки».

Незабаром ініціативною групою з числа місцевих жителів та співробітників сільради  було  укладено договір із інтернет-провайдером про під’єднання до мережі та надання послуг інтернет-зв’язку та придбано обладнання для проведення інтернету до бібліотеки.

Завдяки допомозі БФ «Право на захист», який у рамках реалізації проекту підтримки громад, що постраждали від конфлікту, передав  ноутбук та МФУ (ксерокс-принтер-сканер), покращився доступ  місцевого населення до необхідної інформації: з’явилася  можливість отримувати альтернативну та різнобічну інформації з мережі інтернет, а також  інформацію, яка  раніше була недоступною для місцевих мешканців, наприклад, з питань пенсійного обслуговування.

«Місцеве населення наразі отримує доступ до численних онлайн-сервісів, які спрощують відносини із державними установами та обслуговуючими компаніями без необхідності виїжджати із села, -зазначив Володимир Олексенко, координатор з питань захисту БФ «Право на захист». – Зокрема, завдяки мережі інтернет з’явилася можливість знайомитися з інформацією органів державної влади, проводити звірки по оплаті з РЕСом та газопостачальною компанією; перевіряти заборгованість  та сплачувати за житлово-комунальні послуги через онлайн-кабінети; користуватися он-лайн сервісами банків та мати доступ до своїх платіжних карток та ін. Також облаштування місця із доступом до інтернету сприяє відновленню родинних зв’язків, завдяки спілкуванню  з рідними та друзями по “Скайпу” та через інші комунікаційні програми».

За словами місцевих жителів, переданий МФУ (ксерокс-принтер-сканер) розв’язує проблеми отримання ксерокопій, сканкопій, друку різних документів, що дозволяє зекономити час та кошти для отримання копій у разі необхідності.

У свою чергу БФ «Право на захист» щиро сподівається, що поява облаштованого робочого місця у публічному доступі стане початком для роботи над створенням сайту територіальної громади.

Нагадаємо, БФ «Право на захист» в рамках проекту «Адвокація, захист та правова допомога ВПО», що реалізується за підтримки Агентства ООН у справах біженців (UNHCR), продовжує реалізацію невеликих проектів, спрямованих на допомогу громадам.

Під час поточного моніторингу співробітники Проекту виявляють проблеми, які є найгострішими для всієї громади населеного пункту або якоїсь її частини, та приймають рішення щодо надання допомоги.

Допомога надана в рамках проекту «Адвокація, захист та правова допомога ВПО», що реалізується БФ «Право на захист» за підтримки Агентства ООН у справах біженців (UNHCR).

Допомога надається постраждалим від конфлікту громадам, виявленим співробітниками Проекту під час моніторингу.[boc_img_gallery columns=”2″ fixed_size=”yes” img_hover_effect=”2″ image_ids=”5929,5937″]