Зробити пожертву
Укр / Eng
04.10.22

У Варшаві пройшла 10-денна конференція, присвячена обговоренню стану прав людини та основних свобод на просторі OSCE.

Участь у ній взяли представники держав-учасниць ОБСЄ, партнери зі співробітництва, представники міжурядових організацій та громадянського суспільства.

Захід має забезпечити платформу для оцінки виконання зобов’язань ОБСЄ у сфері людського виміру та запропонувати учасникам місце для зустрічі, щоб презентувати свою роботу та позначити проблеми, які, на їхню думку, потребують негайної уваги міжнародної спільноти. 

На конференції відбувся виступ Тетяни Лузан, координаторки з адвокаційних питань БФ “Право на захист”. Вона підняла тему дітей без супроводу з України за кордоном, над якою наш фонд працює вже тривалий час.

У своєму виступі Тетяна Лузан звернула увагу на неузгодженість між підходами до визначення “діти без супроводу” в Україні та всередині ЄС, що може мати значний вплив на виявлення таких дітей, їхнє возз’єднання з сім’єю в майбутньому тощо. Така неузгодженість має бути подолана лише законодавчим шляхом на рівні ЄС та внесенням змін, зокрема, до Директиви про тимчасовий захист. Неузгодженості в законодавстві між Україною та ЄС слід подолати шляхом об’єднання зусиль ЄС та українських центральних органів влади. А возз’єднання сім’ї та добровільне повернення, передбачені Директивою, є першочерговими пріоритетами, які мають бути належним чином забезпечені.

Під час пленарних засідань учасники обговорили зобов’язання ОБСЄ у сфері людського виміру: демократичні інститути, верховенство права, толерантність і недискримінація, основні свободи та гуманітарні питання тощо.