Зробити пожертву
Укр / Eng
11.04.18

10–11.04.2018 року БФ «Право на захист» узяв участь у ІІІ Міжнародній конференції з питань цивільно-військового співробітництва за темою «Захист цивільного населення під час збройного конфлікту».

Захід було присвячено питанням, пов’язаним із захистом прав людини та реагуванням на потреби постраждалого від збройного конфлікту населення з урахуванням норм надання невідкладної допомоги та забезпечення норм міжнародного гуманітарного права під час збройного конфлікту.

Метою  заходу стала розробка комплексного підходу та консолідація зусиль органів державної влади, українського суспільства та міжнародної спільноти щодо відновлення миру та стабільності в кризових ситуаціях в Україні.

Під час виступу представники БФ «Право на захист» Марія Алєксєєнко, керівник проекту «Адвокація, захист та правова допомога ВПО», та Юлія Трало, координатор з питань надання правової допомоги, ознайомили присутніх із практикою БФ «Право на захист» щодо судового захисту прав цивільного населення. Вони наголосили на правових прогалинах, що унеможливлюють такий захист стосовно окремих порушень прав цивільних та закликали до спільної роботи над правовим врегулюванням низки принципових питань, створенням дієвих механізмів захисту прав людини у районах, де Збройні сили України здійснюють заходи по забезпеченню миру.

Під час пленарних та семінарських занять особлива увага приділялася найчутливішим аспектам цивільно-військового співробітництва, зокрема, захисту та запобіганню втрат серед цивільного населення, гендерним питанням, дотриманню норм міжнародного гуманітарного права, організації системи інформування цивільного населення та стратегічним комунікаціям.

У міжнародній конференції взяли участь майже 200 представників органів влади та місцевого самоврядування, провідні військові експерти у сфері цивільно-військового співробітництва та міжнародних (в тому числі неурядових) гуманітарних організацій.