Зробити пожертву
Укр / Eng
16.09.22

Українці вже неодноразово довели, що ми стійка та згуртована країна, феномен територіальної оборони та всеоб’ємлюючого волонтерського руху – тому підтвердження. Це є результатами потужної низової самоорганізації, яка проявилася як система горизонтальних зв’язків, як безумовна довіра та віра один в одного, здатність відкинути всі суперечності, об’єднатися навколо спільної мети.

Але, на жаль, особливо зараз, під час гарячої фази війни, існує багато чинників, що можуть сприяти виникненню конфліктів. Постійні стреси та тривога, проживання жахливого досвіду війни, горе втрати рідних, нові виклики та інше – все це може впливати на нашу стійкість.

Тому ми розпочинаємо реалізовувати проєкт з посилення стійкості та миробудування в Україні, головною метою якого є збільшення спроможності українського громадянського суспільства долати травми, отримані війною. Все задля підвищення стійкості та опору, шляхом розбудови діалогу в громадах.

“Перший етап – це дослідження, яке ми вже розпочали в громадах Західної, Центральної та Північної України. Спілкуючись з представниками громад на фокус-групах, ми намагаємось ідентифікувати усталені практики взаємовідносин, конфлікти та тригерні теми серед українських ВПО та приймаючих громад, а також репатріантів (тих, хто повернувся) та місцевих громад. Це дозволить нам зробити внесок у запобігання загостренню соціальних проблем, підтримати майбутній діалог у постраждалих громадах України”, – розказала Наталія Проскуренко, менеджерка проєкту.