Зробити пожертву
Укр / Eng
19.10.17

БФ «Право на захист» в рамках проекту «Адвокація та правова допомога ВПО», що реалізується за підтримки Агентства ООН у справах біженців (UNHCR), розпочав реалізацію невеликих проектів, спрямованих на допомогу громадам.

Під час поточного моніторингу співробітники Проекту виявляють проблеми, які є найгострішими для всієї громади населеного пункту або якоїсь її частини, та приймають рішення щодо надання допомоги.

«Основну увагу ми приділяємо населеним пунктам поблизу лінії розмежування, тому що багато з них, зокрема, невеликі села, до сьогодні позбавлені уваги та необхідної підтримки як з боку держави, так з боку гуманітарних організацій, – зазначила  Юлія Кубанова, координатор з питань захисту БФ «Право на захист». – Під час підготовки та реалізації зазначених проектів, наші співробітники обов’язково консультуються з представниками місцевої громади та місцевою владою щодо того, які саме є проблеми у всього населеного пункту, що виникли внаслідок конфлікту, якої допомоги потребують люди, і разом підбирають найкраще рішення».

За словами Юлії Кубанової, допомога може бути надана окремим громадам у розмірі до 15 000 грн. А до кінця 2017 року БФ «Право на захист» планує реалізувати не менш ніж 20 проектів.

Перший проект цього тижня реалізували співробітники Маріупольського офісу БФ «Право на захист», передавши громаді села Орловське електровелосипед, який буде використовувати фельдшер аби якнайшвидше долати відстань між селами.

Село Орловське (Волноваський район, Донецька область) розташоване на лінії зіткнення та зазнало значних ушкоджень.

Здебільшого населення села Орловське – люди похилого віку, які мають характерні проблеми зі здоров’ям та постійно потребують медичного нагляду, введення ін’єкцій, перевірки артеріального тиску тощо, проте не мають можливості долати відстань до найближчого медичного закладу із кваліфікованими співробітниками, що міститься у сусідньому с. Чермалик. Швидка медична допомога до села не виїжджає, а фельдшер, долаючи щоразу відстань у 15 км  із Чермалика до Орловського, раніше приїздила до села маршрутним автобусом у другій половині дня і залишалася у Орловському лише на 2,5 години.

Ідею із придбанням електровелосипеда для користування місцевим фельдшером підтримала Чермалицька сільська рада, якій підпорядковане с. Орловське,  громада с. Орловське та сама фельдшер, яка тепер стала незалежною від розкладу автобусу між селами Чермалик та Орловське та має можливість в будь-який час за необхідності швидко приїздити на виклики пацієнтів.

«Електровелосипед  дозволяє рухатися зі швидкістю до 35 км/г та максимально проїжджати на акумуляторі (без педального ходу) до 35-40 км. Таку відстань фельдшер долає кожного дня від с. Орловське до с. Чермалик, – розповів Володимир Олексенко, керівник  Маріупольського офісу БФ «Право на захист». – Ми раді, що допомогли мешканцям села Орловське у покращенні ситуації із доступом до належного медичного обслуговування».

БФ «Право на захист» закликає активістів та місцеві об’єднання мешканців повідомляти про свої ідеї щодо можливої реалізації проектів у їхніх громадах. Ми готові розглядати пропозиції! Повідомляйте їх за телефонами інформаційної лінії:

+38 (098) 597 64 72
+38 (099) 507 50 90
+38 (063) 496 80 88

Допомога надана в рамках проекту «Адвокація та правова допомога ВПО», що реалізується БФ «Право на захист» за підтримки Агентства ООН у справах біженців (UNHCR).

Допомога надається постраждалим від конфлікту громадам, виявленим співробітниками Проекту під час моніторингу.[boc_img_gallery fixed_size=”yes” img_hover_effect=”2″ image_ids=”5236,5271,5272″]