Зробити пожертву
Укр / Eng
21.06.17

БФ «Право на захист» провів у Львові семінар «Цивільні та адміністративні процесуальні кодекси України: судова практика. Встановлення фактів народження та смерті в судовій практиці. Стратегії у судових справах щодо пенсій ВПО».

Семінар був проведений для представників Регіонального та місцевих центрів із надання БВПД Львівщини, а також адвокатів, що співпрацюють із Центрами, і мав на меті аналіз та обговорення застосування змін до законодавства щодо реєстрації народження та смерті; порядку дій у випадку припинення виплати пенсій внутрішньо переміщеним особам (ВПО) та судовий захист осіб, які мають право на отримання пенсій на пільгових умовах.

Захід відбувся за підтримки Агентства ООН у справах біженців (UNHCR).

Під час відкриття заходу директор Регіонального центру з надання БВПД у Львівській області Ігор Микитин вказав на важливість співпраці між організаціями  та необхідність подібних навчальних заходів для системи безоплатної правової допомоги.

Про судову практику встановлення фактів народження та смерті осіб, що перебувають чи перебували на неконтрольованій Урядом України території присутнім розповіли молодший стратегічний юрист БФ «Право на захист» Ганна Букрєєва та адвокат БФ «Право на захист» Сергій Щеголь.

Так,  Ганна Букрєєва докладно розповіла про види пенсійних кейсів, які знаходяться в провадженні юристів фонду, а саме: призупинення виплат пенсій на підставі 365-ї Постанови КМУ, призупинення пенсійних виплат громадянам, які отримали реєстрацію на підконтрольній Уряду території, пенсії особам, які мають право на їхнє отримання на пільгових умовах, а також пенсії особам, які знаходяться на непідконтрольних територіях.

Також вона  наголосила на важливості використання практики ЄСПЛ, навела приклади рішень, які можна використовувати під час підготовки позовів.

У свою чергу Сергій Щеголь вказав на те, що після змін у законодавстві від 15.12.2017 р. розгляд пенсійних справ здійснюється виключно окружними адміністративними судами. Він навів судову практику, алгоритм дій у разі порушення права на отримання пенсії, звернув увагу на період, за який стягується заборгованість по виплаті пенсій, та строки звернення до суду.

Наприкінці заходу учасники дискутували щодо новел Цивільного та Адміністративного процесуальних кодексів України, обмінювалися практичним досвідом роботи у зазначеній сфері, а також отримали сертифікати про участь у семінарі, які їм вручила Наталя Білик, молодший радник із питань захисту Агентства ООН у справах біженців (UNHCR).

Нагадаємо, БФ «Право на захист» підписав Меморандум про співпрацю з Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Львівській області.[boc_img_gallery image_ids=”6296,6311,6312″]