Зробити пожертву
Укр / Eng
22.05.18

Сьогодні у Харкові БФ «Право на захист» провів семінар на тему «Цивільні та адміністративні процесуальні кодекси України: судова практика. Встановлення фактів народження та смерті в судовій практиці. Стратегії у судових справах щодо пенсій ВПО».

Захід відбувся за підтримки Агентства ООН у справах біженців (UNHCR).

Учасники семінару – адвокати, які співпрацюють із системою БВПД – розглянули питання встановлення фактів народження та смерті, зміни, що були внесені 09 грудня 2017 року до постанови КМУ №9 від 09.01.2013р. «Про затвердження Порядку підтвердження факту народження дитини поза закладом охорони здоров’я», можливість позбавлення від сплати судового збору та підсудність даної категорії справ.

Також присутні мали можливість ознайомитися з практикою БФ «Право на захист» щодо захисту соціально-економічних прав внутрішньо переміщених осіб.

Зокрема,  був обговорений порядок дій у випадку припинення виплати пенсій ВПО та стратегія захисту прав пенсіонерів-ВПО, які отримали реєстрацію місця проживання на контрольованій Урядом України території та судовий захист осіб, які мають право на отримання пенсій на пільгових умовах.

Стратегічні юристи БФ «Право на захист» Олег Тарасенко та Ганна Букрєєва проаналізували судову практику та надали приклади судових рішень.

Так, Олег Тарасенко нагадав про те, що Верховний Суд завершив розгляд зразкової справи щодо оскарження припинення виплати пенсії і її поновлення пенсіонеру-ВПО та ухвалив рішення, яким задовольнив позовні вимоги в повному обсязі й зобов’язав поновити виплату пенсії пенсіонерці з квітня 2017 року.

Семінар завершився дискусією щодо змін у ЦПК та КАСУ.[boc_img_gallery columns=”2″ fixed_size=”yes” img_hover_effect=”2″ image_ids=”6220,6238″]