Зробити пожертву
Укр / Eng
15.05.23

З реформою місцевого самоврядування у 2020-му році територіальні громади отримали повноваження у сфері надання соціальних послуг. Успіх впровадження норм сучасного законодавства, які стосуються даної сфери, на місцях у кожній громаді відбувається по-різному. Причини різні: територіальна приналежність, обсяг бюджету, наявність відповідних спеціалістів тощо. Та найбільшим викликом для всіх українців стало повномасштабне вторгнення.

БФ “Право на захист”, зокрема команда адвокаційників, в рамках проєкту «Задоволення нагальних багатогалузевих  гуманітарних потреб внутрішньо переміщених осіб та постраждалого від конфлікту населення  в Україні», який імплементується БФ «Право на захист» у складі Консорціуму Реагування України (Ukraine Response Consortium) за фінансової підтримки Бюро гуманітарної допомоги  USAID (BHA),  спрямовує свою діяльність на надання підтримки та допомоги громадам у посиленні спроможності щодо впровадження норм національного законодавства у сфері соціальних послуг на місцях. 

Під час робочої онлайн-зустрічі «Організація надання соціальних послуг та визначення потреб населення у соціальних послугах на рівні громади» з представниками громад Київської та Дніпропетровської областей, наші колеги обговорили найбільш актуальні питання. Із вступним словом на початку виступила Ксенія Гедз, координаторка з питань адвокації БФ «Право на захист».

“Визначення потреб населення у соціальних послугах є ключовим аспектом для забезпечення якості та людиноорієнтованості соціальних послуг в громаді. Щоб ефективно задовольнити потреби населення, необхідно зрозуміти, який портрет отримувача соцальних послуг в територіальній громаді, який портфель соціальних послуг доступний і які саме послуги є необхідними, які виклики, ризики і проблеми потребують нагального вирішення і які песпективи та шляхи посилення спроможності громади у якісній, ефективній організації та оптимізації процесів задоволення потреб населення у складних життєвих обставинах під час надання соціальних послуг. Наш захід покликаний надати комплексні відповіді на усі ці питання”, – зазначила Ксенія Гедз.

Заступниця голови Національної соціальної сервісної служби Тетяна Лактіонова розповіла про порядок реалізації експериментального проєкту Мінсоцполітики, мета якого – опрацювати механізм переходу від використання бюджетних коштів, що спрямовуються на утримання бюджетних установ — державних закладів охорони здоров’я, до оплати соціальних послуг.

Директор Департаменту соціального захисту населення Київської обласної військової адміністрації Ігор Мещан розповів про важливість проведення визначення потреб населення громади у соціальних послугах.

Підходом та досвідом проведення визначення потреб населення у громаді поділилась начальниця управління соціального захисту населення Боярської міської ради Ольга Папоян.

Досвідом про практичні аспекти в роботи соціального менеджера та організацію співдії з громадськими організаціями у громаді щодо надання соціальних послуг тим, хто опинився  в складних життєвих обставинах, поділилась заступниця координаторки напряму соціальної допомоги БФ «Право на  захист» Наталія Применко.

А Ірина Нижник, старша аналітикиня Фонду з питань адвокації у сфері надання соціальних послуг, розповіла про роль соціального менеджера громади у взаємодії з іншими суб’єктами. 

Загалом, зустріч пройшла дуже інформативно – учасники значно поглибили свої знання щодо проведення визначення потреб населення громади у соціальних послугах, що знадобиться їм в подальшій роботі.