Ділимося з вами надзвичайною новиною! Вперше у Львові ми провели масштабний юридичний форум «Правові виклики захисту прав ВПО в умовах війни в Україні». Майже 100 учасників зі всієї України – юристи, адвокати, правозахисники, представники міжнародних організацій та громадськість – зібралися задля обговорення шляхів допомоги вимушеним переселенцям в Україні.
Програмна директорка БФ «Право на захист» Надія Ковальчук на відкритті форуму звернула увагу, що Фонд працює на ниві захисту прав людей вже 10 років та надає юридичну допомогу ВПО, біженцям та шукачам захисту, особам без громадянства та всім, хто постраждав від війни.
«Юридичний форум – це можливість для нас стати місцем обміну думками, партнерств. Ми віримо в те, що одна організація може щось вирішити, але разом можна дійсно зсунути з місця певні проблеми», – додала Надія Ковальчук.
Протягом двох днів форуму представники міжнародних партнерів та всеукраїнських громадських організацій, державних структур, що опікуються захистом прав людей, на панельних дискусіях обговорили виклики, з якими стикаються гуманітарні організації в контексті надання допомоги постраждалому населенню з 2014 року, а також питання зміни до порядку здійснення виплат для внутрішньо переміщених осіб.
Віталій Чорненький, координатор програми надання правової допомоги ВПО БФ «Право на захист» наголосив, що форум – це комунікаційна платформа, де є можливість обговорити виклики, які наразі постають перед правозахисними організаціями.
«Старші юристи регіональних офісів БФ “Право на захист” зробили огляд критичних точок тих чи інших законодавчих норм. Це важливо, бо саме наші юристи є носіями цієї практики, а, інколи, вони й створюють цю практику. Наші юристи вже можуть прогнозувати, в яких сферах людям буде потрібна правова допомога найближчим часом», – зазначив Віталій Чорненький.
Під час виступів старші юристи БФ «Право на захист» на прикладі реальних справ поділилися своїми напрацюваннями в питаннях, що найбільше хвилюють українців, а саме:
🔹 отримання компенсації за пошкоджене/зруйноване майно;
🔹 пенсійне забезпечення ВПО;
🔹 забезпечення прав дітей під час воєнного стану в Україні;
🔹 отримання компенсації за втрачене здоров’я, смерть цивільних внаслідок бойових дій.
Юридичний форум пройшов в рамках проєкту «Захист життів за допомогою інтегрованої багатосекторальної підтримки» від БФ «Право на захист» як партнера Консорціуму Захисту (Ukraine Protection Consortium), координованого Save the Children. Програма здійснюється за фінансової підтримки Бюро гуманітарної допомоги USAID (BHA).
«Потужним партнером в організації та проведенні Форуму став Консорціум захисту України, з яким наш Фонд працює вже рік. Радію з того, що з нами тут разом інші партнери в Консорціумі, з якими ми постійно обмінюємося досвідом, адже Консорціум – це колаборація потужностей та можливостей задля допомоги вразливим категоріям населення», – зазначила менеджерка проєкту Консорціуму Захисту України від БФ «Право на захист» Катерина Задоєнко.
Ми дякуємо всім партнерам, хто зміг долучитися до обговорень. Тішимося, що в сучасних умовах маємо можливість обміну досвідом, адже лише так ми можемо ще якісніше допомагати всім, хто постраждав від війни в Україні!