Зробити пожертву
Укр / Eng
18.07.17

13 липня Уряд на комітеті з питань економічної, фінансової та правової політики, розвитку паливно-енергетичного комплексу, інфраструктури, оборонної та правоохоронної діяльності було розглянуто проект розпорядження Кабінету Міністрів України “Про внесення змін у додатки 1 і 2 до розпорядження Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2014 р. № 1085”.

БФ “Право на захист” занепокоєний тим, що інформація про результат розгляду відсутня, як і текст розглядуваного проекту документа.

У квітні 2017 року БФ “Право на захист” подав до Міністерства внутрішніх справ України та Служби безпеки України готовий проект Додатку 2 розпорядження Уряду № 1085 зі змінами, який відповідає сучасній ситуації в зоні лінії розмежування та проаналізовану інформацію щодо безпекової та гуманітарної ситуації у населених пунктах, розташованих у так званій “сірій зоні”, що відсутні в офіційно затвердженому переліку населених пунктів на лінії розмежування.

У травні, за інформацією Штабу Антитерористичного центру України при СБУ, пропозиції БФ “Право на захист” були відправлені до Донецької та Луганської військово-цивільних адміністрацій, а в середині червня з урахуванням позицій адміністрацій Штабом АТЦ переліки населених пунктів надано Міністерству внутрішніх справ України для подання на розгляд Уряду.

БФ “Право на захист” підкреслює гостру необхідність оновлення переліку населених пунктів, які перебувають на лінії розмежування, адже перелік не оновлювався з кінця 2015 року. Водночас, від його повноти залежать реалізація прав людини та прав дитини у цій небезпечній зоні, в тому числі у сфері надання соціальних послуг, пільг, оздоровлення та відпочинку дітей. Крім того, після нещодавніх змін у законодавстві від повноти цього переліку залежить і те, чи зможе внутрішньо переміщена особа отримати щомісячну адресну допомогу.

Сьогодні  БФ “Право на захист” звернувся до Міністерства внутрішніх справ з вимогою надати текст проекту розпорядження Кабінету Міністрів України “Про внесення змін у додатки 1 і 2 до розпорядження Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2014 р. № 1085”, який було розглянуто 13 липня на Урядовому комітеті.