Зробити пожертву
Укр / Eng
19.11.18

19 листопада БФ «Право на захист» підписав меморандум про співпрацю з офісом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини на 2019–2020 роки. Свої підписи під документом поставилиОлександр Галкін, Президент БФ «Право на захист» та Людмила Денісова, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини.

У вступному слові Людмила Денісова зазначила: «Я вдячна за вашу роботу, вона допомагає побачити проблеми людей на місцях і долучитися до їхнього вирішення. Адже кожен громадянин України має право бути захищеним. Щоби права кожного дотримувалися, треба переконувати тих, хто пише закони, а потім контролювати тих, хто їх виконує. Це і є наша спільна мета впродовж майбутньої співпраці».

Олександр Галкін подякував за високу оцінку роботи БФ «Право на захист» та наголосив: «Цей документ — один із найзмістовніших документів, які ми підписували з офісом Омбудсмена за всі роки роботи нашої організації. Він дуже практично спрямований. Це не рамкова угода, а абсолютно чіткий перелік кроків і завдань, щодо яких ми можемо спілкуватися і які можемо розв’язувати. Ми вважаємо, що така співпраця має великі перспективи і сподіваємося, вона допоможе людям, із якими ми працюємо».

Головна мета меморандуму — об’єднання зусиль БФ «Право на захист» та офісу Омбудсмена для контролю за дотриманням конституційних прав та свобод людини і громадянина та вдосконаленням законодавства у сфері дотримання прав осіб, що звернулися за захистом в Україні, біженців, осіб, що потребують додаткового захисту, внутрішньо переміщених осіб та осіб без громадянства.

Відповідно до Меморандуму, сторони планують покращити стан дотримання прав цих категорій осіб через:

  • посилення контролю та обміну інформацією про випадки порушень прав людини;
  • запровадження системи громадських моніторів;
  • розроблення та адвокатування змін до національного законодавства України та приведення його у відповідність до норм міжнародного права;
  • мінімізацію кількості порушень прав людини та громадянина;
  • швидке комплексне реагування на факти таких порушень.

[boc_img_gallery columns=”2″ image_ids=”6826,6843″]