Зробити пожертву
Укр / Eng
01.09.17

Олександра* перемістилася із Луганської області до Харкова у 2014-му році. До переміщення працювала в управлінні соцзахисту населення, у Харкові також влаштувалася на роботу в УСЗН. Зарплатня жінки – менше 2 тис. гривень. Адресну допомогу вона не отримує.

Олександра орендує однокімнатну квартиру без ремонту, ванни, холодильника та меблів. Сплачує за неї 1 тис. гривень, також платить за електроенергію. Від газу та води приміщення відключене. Сусіди віддали жінці стареньку шафу для одягу, а стілець та тумбу вона знайшла на смітнику. Ліжка у квартирі немає, тож Олександра влаштувала собі місце для сну, набивши підодіяльник старим одягом та ганчірками.

За 3 місяці переселенка відклала грошей та купила електроплиту, на якій тепер готує їжу. Воду Олександра набирає із джерела, яке знаходиться за 4 км від квартири.

На непідконтрольній території в Олександри залишилася старенька хвора матір, забрати яку переселенка не може.

Співробітники Харківського офісу БФ «Право на захист» навідалися до переселенки та передали їй розкладне ліжко з матрацем, постільну білизну та посуд.

Допомога надана в рамках проекту «Адвокація та правова допомога ВПО», що реалізується БФ «Право на захист» за підтримки Агентства ООН у справах біженців (UNHCR).

Допомога надається найбільш вразливим ВПО та особам, постраждалим від конфлікту, виявленим співробітниками Проекту під час моніторингу.

*Ім’я переселенки змінено