Зробити пожертву
Укр / Eng
11.07.17

Олена Матвіївна* – переселенка із Донецька. Зараз вона живе в одному із селищ Волноваського району, у будинку батьків, які вже давно померли.

Коли до жінки навідалися Сніжана Лукашова та Тетяна Воробйова, монітори Маріупольського офісу БФ «Право на захист», вони побачили, що Олена Матвіївна живе у досить важких умовах. Через важку хворобу – артроз кісток – жінці важко пересуватись по дому, не кажучи про прибирання, готування їжі та ручне прання – все це Олена Матвіївна робить, переборюючи сильний біль у суглобах. Ванни у будинку немає, воду для купання переселенка гріє у відрах, купається у невеличкому тазику.  Інколи приходить її брат, приносить воду, продуктами харчування допомагають сусіди.

Щоб боротися із хворобою необхідно приймати знеболювальні засоби, кальцій, проте жінка немає такої можливості. Адресну допомогу Олена Матвіївна не отримує ще з грудня 2016 року, а виплати по інвалідності – з липня 2016 року. Для подальшого отримання виплат по інвалідності їй необхідно пройти комісію (МСЕК) у м. Волноваха, проте у жінки немає матеріальної можливості навіть поїхати туди.

Співробітниці БФ «Право на захист» передали Олені Матвіївні нову пральну машинку напівавтомат, таз для купання, халат, нічну сорочку, електроплиту на дві конфорки, сковороду. Також жінка отримала юридичну консультацію щодо можливості оформлення пенсії за віком та подовження адресної допомоги ВПО.

 

Допомога надана в рамках проекту «Адвокація та правова допомога ВПО», що реалізується БФ «Право на захист» за підтримки Агентства ООН у справах біженців (UNHCR).

Допомога надається найбільш вразливим ВПО та особам, постраждалим від конфлікту, виявленим співробітниками Проекту під час моніторингу.

*Ім’я переселенки змінено із міркувань безпеки