Зробити пожертву
Укр / Eng
12.02.18

Під час бойових дій Світлодарськ, невелике місто, що розташоване у  Донецькій області, зазнало значних пошкоджень. Прямими влучаннями снарядів було зруйновано багато будинків, дитячий садочок та школу. Також під обстріл попало  інфекційне відділення міської лікарні, внаслідок чого корпус, дах будівлі, а також деяке обладнання всередині приміщення було серйозно пошкоджено.

За весь час лікарня жодного разу повністю не припиняла роботу. Але навіть після того, як один з корпусів було майже зруйновано, лікарі залишилися і продовжували рятувати людей. Сьогодні у міській лікарні прифронтового Світлодарська надається перша медична допомога мешканцям з усіх навколишніх населених пунктів, а також ВПО та військовим.

Сьогодні пошкоджену лікарню поступово відновлюють за кошти бюджету Бахмутської районної державної адміністрації та міжнародних фондів.

Співробітники Слов’янського офісу БФ «Право на захист» під час регулярного моніторингу відвідали Світлодарську міську лікарню та дізналися, що через відсутність харчоблоку, який також було пошкоджено внаслідок бойових дій, лікарня не мала можливості забезпечити пацієнтів хоча б мінімальним харчуванням, тож хворі все частіше відмовлялися від стаціонарного лікування, що призводило до погіршення стану їхнього здоров’я.

За словами лікарів, найбільш актуальною проблема з харчуванням була для одиноких осіб, які не мають іншої можливості отримати їжу, для тих, хто перебуває у критичній матеріальній нужденності, та мешканців навколишніх населених пунктів, з якими транспортне сполучення або ускладнене (с. Кодема, с. Зайцеве, с. Семигір’я, смт. Новолуганське), або взагалі відсутнє (с. Роти, с. Відродження, с. Криничне, с. Миронівка, с. Воздвиженка), внаслідок чого родичі пацієнтів  не можуть допомогти їм із харчуванням.

«Поспілкувавшись з медичним персоналом, ми  з’ясували, що вирішити цю проблему можливо закупивши побутову техніку  для буфетних кімнат, завдяки якій будуть облаштовані місця для зберігання харчових продуктів, приготування та розігріву їжі, – розповіла Дар’я Дмитренко, керівник Слов’янського офісу БФ «Право на захист».  – У свою чергу лікарня надала власне приміщення для організації кімнат для приготування та розігріву їжі та забезпечила кухонним приладдям».

Завдяки допомозі БФ «Право на захист», який у рамках реалізації проекту підтримки громад, що постраждали від конфлікту, облаштував сучасною технікою буфетні кімнати, процеси приготування, зберігання та вживання їжі стали більш зручними та безпечними. Передані холодильник, мікрохвильові печі та термопоти забезпечують пацієнтам стаціонарних відділень лікарні доступ до більш якісних умов зберігання харчових продуктів та безпечних умов розігріву їжі, що опосередковано сприяє покращенню стану здоров’я та швидшому одужанню.

Наразі перебування у лікарні стало для пацієнтів більш комфортним, тож хворі люди з тих населених пунктів, де наявні проблеми з транспортним сполученням, або ті, хто не має змоги щодня бути забезпеченим їжею за допомогою родичів або друзів, рідше відмовляються від проходження тривалого стаціонарного лікування, що зменшило кількість відмов від госпіталізації.

Нагадаємо, БФ «Право на захист» в рамках проекту «Адвокація, захист та правова допомога ВПО», що реалізується за підтримки Агентства ООН у справах біженців (UNHCR), реалізував невеликі проекти, спрямовані на допомогу громадам.

Під час поточного моніторингу співробітники Проекту виявляли проблеми, які були найгострішими для всієї громади населеного пункту або якоїсь її частини, та приймали рішення щодо надання допомоги.

Допомога надана в рамках проекту «Адвокація, захист та правова допомога ВПО», що реалізується БФ «Право на захист» за підтримки Агентства ООН у справах біженців (UNHCR).

Допомога надається постраждалим від конфлікту громадам, виявленим співробітниками Проекту під час моніторингу.[boc_img_gallery columns=”2″ fixed_size=”yes” img_hover_effect=”2″ image_ids=”5928,5949″]