Зробити пожертву
Укр / Eng
06.11.17

Співробітники БФ «Право на захист» під час регулярного моніторингу відвідали місто Світлодарськ, що розташоване у Донецькій області.

Невелике місто, яке колись було побудоване для обслуговування ТЕЦ, зазнало значних пошкоджень під час бойових дій. Майже рік тому прямими влучаннями снарядів було зруйновано багато будинків, дитячий садочок та школу. Також під обстріл попало  інфекційне відділення міської лікарні, внаслідок чого корпус, дах будівлі, а також деяке обладнання всередині приміщення було серйозно пошкоджено.

За весь час лікарня жодного разу повністю не припиняла роботу. Саме тут, у міській лікарні прифронтового Світлодарська, пацієнтам з навколишніх населених пунктів  з-поміж місцевих мешканців, ВПО та військових, надається перша медична допомога. Але навіть після того, як один з корпусів було майже зруйновано, лікарі залишилися і продовжували рятувати людей. Так, у міську лікарню за 9 місяців цього року звернулося понад  50 тисяч осіб.

Пошкоджену лікарню поступово відновлюють за кошти бюджету Бахмутської районної державної адміністрації та міжнародних фондів. Проте інфраструктурні проблеми не дозволяють надавати медичну допомогу у повному обсязі, тож деяких пацієнтів лікарям доводиться відправляти у Бахмут.

Через те,  що систему опалення було відремонтовано лише у стаціонарних відділеннях, взимку робота у поліклінічному, фізіотерапевтичному та діагностичному відділеннях стане черговим випробуванням для місцевих лікарів.

Інфекційне відділення лікарні повністю зруйноване, тож лікарі змушені приймати пацієнтів у педіатричному, що становить загрозу для поширення захворювань серед пацієнтів.
200 койко-місць для осіб, які знаходяться на стаціонарному лікуванні, майже завжди зайняті.

Через відсутність харчоблоку, який також було пошкоджено внаслідок бойових дій, лікарня не має можливості забезпечити пацієнтів харчуванням.

Волонтери з-поміж місцевих мешканців пропонують свою допомогу у приготуванні страв (щонайменше для малозабезпечених та самотніх пацієнтів), але єдиною необхідною умовою є вирішення проблеми систематичного забезпечення харчовими продуктами.

За приблизними підрахунками, вартість ремонту харчоблока може скласти понад 4 мільйони гривень. Бахмутською РДА наразі заплановано лише створення проектно-кошторисної документації, на яку у 2018 році в бюджеті закладено майже 300 тисяч гривень. Про ремонт та обладнання, на жаль, мови навіть не йдеться. Керівництво лікарні неодноразово зверталося по допомогу до міжнародних організацій, проте через великі суми витрат ні однієї позитивної відповіді не надійшло.

БФ «Право на захист» звертається до Міністерства охорони здоров’я, Донецької обласної ВЦА, Бахмутської РДА та благодійних організацій, що працюють у регіоні, з проханням звернути увагу на складні умови роботи лікарів на прифронтових територіях та відновити повноцінне функціонування Світлодарської міської лікарні. Адже її існування і належне функціонування життєво необхідні для багатьох людей.[boc_img_gallery fixed_size=”yes” img_hover_effect=”2″ image_ids=”5368,5369,5370″]