Зробити пожертву
Укр / Eng
09.01.18

Завдяки допомозі БФ «Право на захист» у дітлахів з особливими потребами, які мешкають у Станично-Луганському районі, з’явився шанс на якісну реабілітацію. Перед Новорічними святами районний Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів отримав нове обладнання. За його допомогою фахівці лікують дефекти мовлення та допомагають у розвитку когнітивних функцій. Для вихованців Центру та їхніх родин це значить дуже багато – немає у світі більшої радості, аніж бачити свою здорову дитину. Сьогодні є впевненість, що більше діточок отримають вчасно необхідну допомогу фахівців.          

 

Станиця Луганська – районний центр у Луганській області, який став відомий по всій Україні завдяки розташуванню поблизу КПВВ. Щоденно селище відвідують тисячі людей, які переходять лінію розмежування, закуповують продукти, вирішують бюрократичні та фінансові питання у різних установах…

А ще там живуть діти.  Ті, які подорослішали вмить. Ті, які добре вміють розрізняти й кваліфікувати звуки пострілів. Ті, які потребують  допомоги від дорослих задля усунення травм від збройного конфлікту. Дуже часто дитячі травми мають психологічний характер через переляки чи інші чинники. Діти часто перестають говорити або набувають дефектів мовлення.

Таким дітям потрібен особливий догляд і допомога. Отримати їх вони можуть у Станично-Луганському районному Центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів. Сюди зі всього району направляють діток,  які зазнали або продовжують зазнавати травми через бойові дії. На жаль, у Станично-Луганському районі вибухи та постріли й досі звичне явище.

Значення цього Центру для місцевої громади важко переоцінити. Ще минулого року заклад надавав допомогу 49 дітям, 8 з яких ВПО. Це багато чи мало, з огляду на те, що 71 дитина стояла у черзі, щоб записатися у групу? А скільки ще було родин, які втратили надію на зарахування до закладу?

Допомагати дітям потрібно терміново  чим раніше розпочати лікування, тим більше шансів досягнути потрібного результату. Але для формування додаткових груп у закладі не вистачало обладнання. Занепокоєні таким станом речей працівники та батьки вихованців центру організували ініціативну групу, яка опікується роботою цього закладу. Взимку 2016 року активісти за власний кошт та власними зусиллями утеплили приміщення, чим покращили умови для проведення занять та процедур для дітей з особливими потребами. Саме ініціативна група звернулася до БФ «Право на захист» із проханням про закупівлю необхідних приладів для комунального закладу.

І ось майже під Новий рік, наче подарунок до зимових свят, реабілітаційний Центр отримав від БФ «Право на захист» таке необхідне для його роботи обладнання: логопедичні зонди, обладнання для занять із гімнастики, ноутбук та бактерицидний опромінювач.

Логопедичні зонди заслуговують на окрему розповідь. Так, постановочний зонд використовується для розвитку правильної промови, а логопедичний масажний зонд – для лікування дизартрії (якщо дитина не розмовляє). Раніше у Центрі масажних зондів взагалі не було, тому батьки були змушені купувати їх для своїх дітей за власні кошти. Використання таких зондів допомагає відкорегувати наявні проблеми із промовою, тому якомога раннє лікування є важливим для розвитку дітей.

Стане у нагоді й бактерицидний опромінювач, який також був переданий Центру. На жаль, дітки мають слабкий імунітет – вони особливо чутливі до збудників хвороби, тому приміщенням закладу необхідна бактерицидна обробка.

Зараз заняття із хворими дітьми проводяться  більш інтерактивно – з використанням сучасної техніки. Тож новий ноутбук використовується для проведення корекційно-розвиваючих занять з розвитку мовлення та когнітивних функцій. Комп’ютер є просто незамінним під час відвідування дітей вдома (тих, кого Центр не в змозі прийняти на реабілітацію стаціонарно).

Маленькі пацієнти Центру – діти зі звичайних родин із сільської місцевості Луганщини,  яка наближена до лінії розмежування. І раніше такі заклади залишалися без належної уваги та фінансування, а тепер у часи кризи дочекатися уваги держави ще складніше. Не буде перебільшенням зазначити, що родини, в яких діти у наслідок збройного конфлікту зазнали психологічних розладів, найчастіше самотужки долають ці проблеми. Тому ми радіємо вдвічі сильніше, що завдяки допомозі БФ «Право на захист» більше діточок Станично-Луганського району отримають необхідну реабілітаційну допомогу, яка стала більш результативною та якісною.

Станично-Луганський районний Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів отримав благодійну допомогу від БФ «Право на захист» наприкінці грудня 2017 р., і ми сподіваємося, що вже на початку 2018 року Центр запрацює більш активно. Передане обладнання дозволить забезпечити потреби як місцевого населення, так і ВПО, які перемістилися до Станично-Луганського району. Отже, така спеціалізована допомога реабілітаційному дитячому закладу, насправді,  позитивно вплине на життя громади загалом, оскільки кваліфікована допомога дітям – це запорука спокою батьків. Країна буде ще довго оговтуватися від наслідків конфлікту і, як не прикро констатувати,  у подібних реабілітаційних центрів  ще довго буде людно. Приємно, що у Станично-Луганському районі така допомога  буде надаватися більш ефективно вже зараз, що допоможе зменшити негативні наслідки від конфлікту.

БФ «Право на захист» закликає небайдужих долучитися до цієї ініціативи та також допомогти закладу, адже його потреби значно більші. У разі виникнення додаткових питань, звертайтеся за телефонами інформаційної лінії БФ «Право на захист»:

+38 (098) 597 64 72;
+38 (099) 507 50 90;
+38 (063) 496 80 88.

Допомога надана в рамках проекту «Адвокація, захист та правова допомога ВПО», що реалізується БФ «Право на захист» за підтримки Агентства ООН у справах біженців (UNHCR).
Допомога надається постраждалим від конфлікту громадам, виявленим співробітниками Проекту під час моніторингу.