Зробити пожертву
Укр / Eng
22.12.17

БФ «Право на захист» отримав прохання від громадської організації «Нове Життя Жовті Води» допомогти облаштувати кімнату дозвілля у гуртожитку для переселенців. Благодійний фонд передав необхідні меблі та техніку і вже до Дня святого Миколая кімнату було урочисто відкрито.

Місто Жовті Води знаходиться далеко від лінії розмежування, тут не чути вибухів і можна жити спокійним мирним життям. Із самого початку конфлікту на сході України сюди почали переїжджати переселенці з Донбасу. Підприємства міста охоче беруть на роботу людей, які хочуть та вміють працювати.

Більшість ВПО у Жовтих Водах винаймає житло, інші оселились у родичів, а дехто обрав у гуртожитки. Саме в останніх проживають переселенці  найбільш вразливих категорій населення.

Внутрішньо переміщені особи у маленькому місті об’єдналися та створили  громадську організацію «Нове Життя Жовті Води» задля вирішення своїх проблем. Частина активістів цієї організації живе в нещодавно відремонтованому гуртожитку, проте наявність ремонту не забезпечила  реалізацію потреби  мешканців у соціалізації та проведенні спільного дозвілля на території гуртожитку.
Тому БФ «Право на захист» отримав прохання від голови громадської організації переселенців допомогти обладнати кімнату дозвілля для мешканців гуртожитку.

Через відсутність облаштованого приміщення дітлахи цілий день носилися коридорами та могли легко травмувати себе, а дорослі після роботи переважно залишалися у своїх кімнатах наодинці із собою. Спілкування у коридорах переважно було не тривалим – відчуття інформаційного вакууму посилювало й відсутність телевізору.

У рамках допомоги БФ «Право на захист» було закуплено та передано  мешканцям гуртожитку меблі (диван, стіл, 10 стільців), дитячий килимок, кошики для іграшок та телевізор. Напередодні  Дня  святого Миколая кімнату було урочисто відкрито – організовано концерт та ігри для малечі. До підготовки дитячого свята долучився Жовтоводський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (ЦСССДМ), який опікується родинами ВПО. Волонтери із Кривого Рогу подарували маленьку бібліотеку для наймолодших мешканців гуртожитку.

Окрім дозвілля  кімната буде використовуватися для зборів громадської організації «Нове Життя Жовті Води», правових та інформаційних сесій для переселенців, а також для психологічних тренінгів, які  мають полегшити інтеграцію ВПО у місцеву громаду.

Завдяки зусиллям представників БФ «Право на захист» вдалося залучити психолога та соціального педагога із ЦСССДМ. У облаштованій кімнаті фахівці будуть проводити заняття з дітьми і надавати консультації дорослим мешканцям. Графік проведення заходів для дітей та дорослих складатиметься на регулярній основі учасниками ініціативи з урахуванням інтересів усіх сторін.

Облаштування кімнати для спільного дозвілля мешканців гуртожитку має стати першим кроком задля налагодження добросусідства та створення нових соціальних зв’язків задля зміцнення життєстійкості групи переселенців у новій громаді.

Допомога надана в рамках проекту «Адвокація, захист та правова допомога ВПО», що реалізується БФ «Право на захист» за підтримки Агентства ООН у справах біженців (UNHCR).

Допомога надається постраждалим від конфлікту громадам, виявленим співробітниками Проекту під час моніторингу.[boc_img_gallery columns=”2″ fixed_size=”yes” img_hover_effect=”2″ image_ids=”5774,5785″]