Зробити пожертву
Укр / Eng
18.07.17

Через протиправні дії УСЗН із виплатами адресної допомоги переселенці виникла справжня плутанина. Розбиратися із цим довелося у суді

Оксана* із 5-річною донькою покинула Донецьк ще у 2014-му році. Оселилися у Кураховому, стали на облік ВПО, оформили виплати адресної допомоги, які були у нагоді, бо колишній чоловік не виплачував аліментів. Через 4 місяці жінці припинили виплати, оскільки вона не змогла офіційно працевлаштуватися. У лютому 2017-го Оксана народила хлопчика від другого чоловіка.

Тоді ж, у лютому 2017-го року, жінка оформила виплати адресної допомоги на себе і на сина і потім отримували їх протягом двох місяців.

У травні переселенка отримала виплати тільки на старшу доньку – у розмірі 884 грн. Звернувшись до УСЗН за роз’ясненнями, жінка отримала відповідь, що адресна допомога їй була нарахована помилково і УСЗН самостійно утримав кошти із виплат адресної допомоги на сина. Із червня відповідні виплати нараховувались тільки на дітей.

Опинившись у такій ситуації, Оксана звернулась за допомогою до БФ «Право на захист». Юрист Любов Лисенко порадила Оксані звернутися до суду та допомогла із досудовою підготовкою. 20 червня було подано позов. У суді інтереси Оксани представляв адвокат Маріупольського офісу БФ «Право на захист» Сергій Галемський.

17 липня суд виніс рішення, яким повністю задовольнив усі позовні вимоги: припинення Управлінням соцзахисту виплат адресної допомоги визнано протиправним, так само, як і вирахування коштів із виплат на сина; крім того суд зобов’язав УСЗН виплатити Оксані заборгованість по адресній допомозі, починаючи з лютого 2017-го року.

*Ім’я переселенки змінено із міркувань безпеки