Зробити пожертву
Укр / Eng
13.09.17

Ірина*, разом з родиною та 4-річним сином вимушена була переміститись в межах м. Авдіївка з однієї частини міста в іншу, більш безпечну. У травні 2017 року вона отримала довідку ВПО та 5 травня 2017 року звернулась в УСЗН із заявою про призначення щомісячної адресної допомоги як уповноваженому члену родини.

Листом від 2 червня 2017 року  УСЗН повідомив про відмову у  призначенні такої допомоги, посилаючись на те, що діючим порядком нібито не передбачено надання допомоги особам, житло яких зруйновано або стало непридатним для проживання внаслідок проведення АТО. У тексті відмови було зазначено: «…не набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014р. № 505 і від 22 вересня 2016 р. № 646».

Опинившись у такій ситуації, Ірина звернулась за допомогою до Курахівського офісу БФ «Право на захист». Проаналізувавши ситуацію, юрист Любов Лисенко порадила Ірині звернутися до суду та допомогла із підготовкою позовної заяви. У серпні 2017 р. було пред’явлено позов до Селидівського міського суду. В суді інтереси Ірини представляв адвокат Курахівського офісу БФ «Право на захист» Леонід Серафимович.

31 серпня 2017 в Селидівському міському суді відбулося судове засідання в якому адвокат підтримав позовні вимоги позивача, звернувши увагу серед іншого, на порушення відповідачем процедури прийняття рішення про відмову в призначенні адресної допомоги. Того ж дня суд виніс рішення, яким повністю задовольнив усі позовні вимоги: визнав протиправними дії Управління соціального захисту, зобов’язав призначити та виплатити щомісячну адресну допомогу та стягнув на користь Ірини сплачений нею при зверненні до суду судовий збір в розмірі 640,0 грн.

Суд погодився із посиланням позивача на те, що мета такої соціальної допомоги полягає в тому, щоб надати грошову допомогу внутрішньо переміщеним особам, які не мають житла для компенсації витрат по його найму та витрат на житлово-комунальні послуги.За таких обставин суд прийшов до висновку, що відмова відповідача  призначити позивачу  як представнику сім’ї щомісячної адресної допомоги як внутрішньо переміщеній особі не ґрунтуються на вимогах закону, а тому   вимога позивача про зобов’язання УСЗН ВЦА м. Авдіївки  призначити та виплатити їй  щомісячну адресну грошову допомогу підлягає задоволенню.

*ім’я переселенки змінено