Зробити пожертву
Укр / Eng
31.08.17

Старенька не отримувала пенсію 3 роки. Рішення ще не набрало законної сили і відповідачі можуть подати апеляційні скарги, цю справу вже можна назвати унікальною.

Катерині Іванівні* 81 рік. Через похилий вік і проблеми зі здоров’ям із початком конфлікту жінка не змогла виїхати із Донецька та залишилися на непідконтрольній території. У серпні 2014 року їй припинили виплати пенсії.

Протягом трьох років старенька не отримувала від держави жодних виплат, оскільки не мала можливості переміститися на підконтрольну територію. Врешті-решт через своїх родичів жінка звернулася за допомогою до БФ «Право на захист».

Із відповідей на письмові звернення до органів Пенсійного Фонду України стало відомо, що з жовтня 2014 року пенсію Катерині Іванівні навіть перестали нараховувати.

Стратегічні юристи БФ «Право на захист» Ірина Алєксєєва і Олег Тарасенко підготували позов до Добропільського міськрайонного суду Донецької області, який було подано на початку липня цього року. Інтереси Катерини Іванівни в суді представляв адвокат БФ «Право на захист» Вячеслав Стасюк. 30 серпня 2017 року суд ухвалив рішення, яким повністю задовольнив позовні вимоги і зобов’язав управління ПФУ поновити пенсіонерці виплату пенсії з 1 серпня 2014 року і поновити нарахування і виплату пенсії з 1 листопада 2014 року.

Хоча рішення ще не набрало законної сили і відповідачі можуть подати апеляційні скарги, цю справу вже можна назвати унікальною. Адже своїм рішенням суд підтвердив, що пенсіонери, які ніколи не виїжджали із непідконтрольної території, мають право на отримання заслуженої пенсії. Сподіваємось, що завдяки таким судовим рішенням держава нарешті зверне увагу на цю проблему і перестане порушувати конституційне право громадян України на забезпечення їх у старості.

*Ім’я жінки змінене із міркувань безпеки