Зробити пожертву
Укр / Eng
22.10.18

Чи часто у судах ми виграємо справи щодо захисту прав переселенців? Так, дуже часто. І справи бувають різні, і у кожного переселенця своя складна історія. Але буває так, що справа запам’ятовується не лише тому, що на неї було витрачено багато часу та сил, але й через те, що вона стосувалася одразу трьох членів однієї родини.

Олена, про яку я хочу розповісти, жила та працювала у Маріуполі. Одружилася, переїхала до чоловіка у с. Павлопіль. Згодом у подружжя народилися доньки Вероніка та Вікторія.

У березні 2015 року родина вирішує залишити свій будинок у селі, яке опинилося на лінії зіткнення, та переміститися до Маріуполя. Вся родина отримала довідки про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб та розпочала будувати нове життя на новому місті. І хоча родина зіткнулася з купою проблем (високі ціни на оренду житла, багато хто з орендодавців не ходів здавати житло родині з маленькою дитиною, складнощі з працевлаштуванням, медичне лікування молодшої доньки, яка має інвалідність) життя потихеньку налагоджувалося.

Аж поки у березні  2017 року довідки ВПО Олени та обох її доньок не були безпідставно скасовані рішенням начальника УСЗН. Мотив – до початку конфлікту жінка разом з дітьми мешкала у Маріуполі і нікуди не переїздила.

Саме тоді з’ясувалося, що, одружившись, переїхавши до чоловіка та народивши дівчаток, Олена залишалася прописаною у Маріуполі.

Жінка звернулася до Маріупольського офісу  БФ «Право на захист».  Разом з юристом Яніною Ребенковою за допомогою свідків та багатьох документів нам вдалося довести у суді, що до березня 2015 року Олена з дітьми дійсно мешкала у с. Павлопіль, яке змушена була залишити під впливом обставин, що загрожували її життю.

Суд задовольнив позовні вимоги та зобов’язав УСЗН поновити Олені та її дітям дії довідок ВПО.

Взяття на облік та отримання довідок ВПО дало право матері оформити на дітей щомісячну адресну допомогу для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг та інших видів соціальних допомог.

Так, ця виграна справа – безперечна перемога всієї нашої юридичної команди та судової гілки влади. Тож я щиро впевнений, що принципова та послідовна позиція БФ «Право на захист» дозволить змінити шаблонний підхід співробітників УСЗН до проблем людей, які змушені були покинути свої домівки та наразі потребують від держави додаткового захисту.

 Сергій Галемський, адвокат БФ «Право на захист»[boc_img_gallery columns=”2″ fixed_size=”yes” img_hover_effect=”2″ image_ids=”6726,6738″]