У липні 2017 року до Слов’янського офісу БФ «Право на захист» за юридичною допомогою звернулася Катерина Петрівна*, яка перестала отримувати пенсію ще у 2016 році.
Жінка переселилася з Донецька до Костянтинівки, де стала на облік як ВПО. Але потім разом з чоловіком вона змушена була переїхати до Покровська і вже там знову ставати на облік. Через різке загострення хронічної хвороби, не дочекавшись перевірки, Катерина Петрівна потрапляє у лікарю Донецька, де вона спостерігалася протягом довгого часу. Вже на лікарняному ліжку жінка отримує СМС про необхідність проходження фізичної ідентифікації.
Розуміючи, що припинення виплати пенсії сталося на підставі постанови №365, якою, зокрема, було затверджено Порядок призначення (відновлення) соціальних виплат ВПО та Порядок здійснення контролю за проведенням соціальних виплат ВПО за місцем їхнього фактичного проживання/перебування, юрист Слов’янського офісу БФ «Право на захист» Дмитро Ганич відправив адвокатські запити до УПФУ та УСЗН Покровська. Після кількох тижнів очікування через відсутність відповідей від обох установ запити довелося повторити.
Аж ось 22 вересня Катерина Петрівна повідомила про те, що на її банківську карту була перерахована вся заборгованість по пенсії, а це понад 25 тис грн!
Тож багатомісячні поневіряння пенсіонерки щасливо завершилися без судових тяганин та зайвих хвилювань.
Наразі серед осіб, які звернулися до юристів БФ «Право на захист» із питань, пов’язаних із відновленням пенсії, 20 ВПО відновили виплати у досудовому порядку; у 35 справах судами першої інстанції винесено рішення на користь пенсіонерів, по 9 справах винесені позитивні рішення апеляційних судів; 4 справи знаходяться на розгляді у Вищому адміністративному суді; ще понад 70 справ знаходяться на розгляді у судах першої інстанції, у понад 60 справах проводяться підготовчі дії.
«Ми продовжуємо наполягати на тому, що постановою № 365 Кабінет Міністрів України значно обмежив гарантовані законом права пенсіонерів, – зазначила Юлія Трало, координатор з питань надання правової допомоги БФ «Право на захист». – Отримання заслуженої пенсії переселенцями-громадянами України не має залежати від комісій, довідок ВПО, чи ще якихось чинників, не передбачених відповідними Законами України».
*ім’я переселенки змінене