Зробити пожертву
Укр / Eng
19.04.17

Лише після втручання адвоката БФ «Право на захист» жінка нарешті змогла обміняти пошкоджені гроші.

Будинок у Мар’їнці, в якому Олександра* проживала разом із родиною, було пошкоджено в результаті артилерійського обстрілу. Іншого житла на підконтрольній Україні території у них немає, тому родина оселилася в місці компактного проживання для переселенців (МКП) м. Курахове і проживає там із січня 2015 року.

Під час артилерійського обстрілу вогнем були пошкоджені не тільки речі родини, а й грошові заощадження. Складені до купи банкноти, які родина відкладала, обгоріли по краях. Втім більша частина площі банкнот вціліла, тож згодом жінка звернулася до банку, щоб обміняти їх. Але працівники місцевого відділення банку відмовили в обміні пошкоджених банкнот без пояснення причин.

Олександра має ІІ групу інвалідності. У зв’язку з тривалою хворобою щороку доводиться проходити дороге лікування. Оскільки єдиним джерелом  доходів сім’ї залишається пенсія, коштів на лікування не вистачає.

У березні 2017 року жінка звернулася до Маріупольського офісу  БФ «Право на захист» за юридичною консультацією. Адвокат Сергій Галемський надав допомогу в оформленні письмових звернень і скарг до правління банку та до Національного банку України. Також представник БФ «Право на захист» наголосив, що відмова в обміні банкнот свідчить про порушення прав клієнта під час обміну пошкоджених банкнот, і наполягав на проведенні відповідної процедури визначення загальної площі банкноти, що залишилася.

У квітні керівництвом філії банку було прийнято рішення щодо обміну всіх пошкоджених купюр родини переселенців.

*Ім’я змінене із міркувань безпеки