Зробити пожертву
Укр / Eng
25.05.22

Напередодні повномасштабного вторгнення Російської Федерації на територію України технічними експертами БФ «Право на захист», в рамках Консорціуму зменшення ризиків (ЗР) (ACTED, IMPACT Initiatives, БФ «Право на захист», Червоний Хрест Данії та України) підготовано аналітичний звіт щодо впливу небезпечних екологічних і техногенних факторів на здоров’я населення Східної України.

У документі проаналізовано проблеми системи охорони здоров’я на контрольованих урядом України територіях Донецької та Луганської областей (станом до 24 лютого 2022 року), які були спричинені або загострені збройним конфліктом на Сході України, а також впливом небезпек екологічного і техногенного характеру на цих територіях. Звіт містить відповідні рекомендації для органів державної влади та уповноважених структур щодо зниження згаданих ризиків для здоров’я мешканців Доннечини та Луганщини, які були актуальними на момент вторгнення країни-агресора у лютому 2022 року. 

У звіті окреслена важлива та детальна інформація, адресована Кабінету Міністрів України, Міністерству здоров’я України, Міністерству захисту довкілля та природніх ресурсів, Міністерству освіти і науки України, Державній службі України з надзвичайних ситуацій, обласним державним адміністрація тощо. 

Зважаючи на активні бойові дії, які відбуваються на території України від початку повномасштабного вторгнення Російської Федерації, і одним із епіцентрів яких стали території Донецької і Луганської областей, де сконцентровані об’єкти, що несуть ризики екологічного та техногенного характеру, саме дослідження, а також висновки і прогнози зроблені у ньому набувають нового значення. 

Пропонуємо Вам завантажити документ у форматі .pdf:
Аналітичний звіт щодо впливу небезпечних екологічних і техногенних факторів на здоров’я населення Східної України (повна версія)

Аналітичний звіт щодо впливу небезпечних екологічних і техногенних факторів на здоров’я населення Східної України. Ключові результати та рекомендації

Analytical Report on the Impact of Dangerous Environmental and Technogenic Factors on the Health of the Population of Eastern Ukraine. Key results and Recommendations

Консорціум ЗР був створений у 2019 році групою міжнародних та українських НУО з метою зменшення ризиків стихійних лих у Східній Україні. Члени Консорціуму ЗР об’єднані спільною метою підготувати та захистити цивільне населення та стратегічно важливі системи та служби на сході Україні до ризиків природних, екологічних та промислових катаклізмів.

Видання цього звіту стало можливим завдяки фінансовій підтримці Уряду Великої Британії в рамках проекту «Підвищення стійкості до ризику катастроф на Сході України», який виконує Благодійний фонд «Право на захист». До розробки були безпосередньо залучені к. б. н. Волощук О. В. та  к. б. н. Галак С. С.

Погляди, висловлені в цій публікації, належать авторам і можуть не збігатися з офіційною позицією Уряду Великої Британії.