Зробити пожертву
Укр / Eng
25.05.22

Напередодні повномасштабного вторгнення Російської Федерації на територію України 24 лютого 2022 року представниками БФ “Право на захист” спільно із профільними технічними експертами, в рамках Консорціуму зменшення ризиків (ЗР) (ACTED, IMPACT Initiatives, БФ «Право на захист», Червоний Хрест Данії та України), було підготовано аналітичний звіт щодо процесу декарбонізації у Східній Україні. 

У документі представлені результати дослідження та аналіз сценаріїв реструктуризації вугільної промисловості (ліквідації, консервації або переорієнтації на інші види економічної діяльності вугледобувних та вуглепереробних підприємств) у Донецькій та Луганській областях у контексті декарбонізації та справедливого переходу (Just Transition). Документ містить відповідні рекомендації для органів державної влади та уповноважених структур щодо процесу декарбонізації та справедливого переходу на Сході України, які були актуальними напередодні вторгнення країни-агресора.   

У звіті міститься важлива та детальна інформація, адресована Кабінету Міністрів України, Верховній Раді України, Раді національної безпеки і оборони України, обласним державним адміністраціям та органам місцевого самоврядування вугледобувних регіонів, а також суб’єктам господарювання вугільної галузі, зокрема щодо вдосконалення нормативно-правової бази для зменшення основних ризиків, пов’язнаних із реструктуризацією вугільної промисловості на Сході України. 

Зважаючи на активні бойові дії, які відбуваються на території України від початку повномасштабного вторгнення РФ, і одним із епіцентрів яких стали території Донецької і Луганської областей, де сконцентровані об’єкти вугільної промисловості та інфраструктури, саме дослідження, а також висновки і прогнози зроблені у ньому набувають нового значення. 

Пропонуємо Вам завантажити документ у форматі .pdf:

1) Аналітичний звіт щодо дослідження процесу декарбонізації у Східній Україні (повна версія)

2) Аналітичний звіт щодо дослідження процесу декарбонізації у Східній Україні. Ключові результати та рекомендації

3) Analytical Report on Decarbonization Process in Eastern Ukraine. Key results and Recommendations

Консорціум ЗР був створений у 2019 році групою міжнародних та українських НУО з метою зменшення ризиків стихійних лих у Східній Україні. Члени Консорціуму ЗР об’єднані спільною метою підготувати та захистити цивільне населення та стратегічно важливі системи та служби на Сході Україні до ризиків природних, екологічних та промислових катаклізмів.

Видання цього звіту стало можливим завдяки фінансовій підтримці Уряду Великої Британії в рамках проекту «Підвищення стійкості до ризику катастроф на Сході України», який виконує Благодійний фонд «Право на захист». До розробки були безпосередньо залучені фахівці Українського наукового інституту технічної екології (УНІТЕ): керівник дослідження Плющакова Л. А., експерти Черненко Р. О., Нефьодова Н. А., асистенти Труфанов І. О., Чорноуз Ю. І.

Погляди, висловлені в цій публікації, належать авторам і можуть не збігатися з офіційною позицією Уряду Великої Британії.