Зробити пожертву
Укр / Eng
07.07.22

Соціальні послуги стають доступнішими для ВПО, зокрема у разі втрати паспорта, а також для жителів тимчасово окупованих територій, які мають електронні засоби для біометричної ідентифікації особи з використанням мобільного додатка Дія 

Зокрема, постановою Кабінету Міністрів України № 733 від 28 червня 2022 року (далі – Постанова) врегульовано питання порядку формування кваліфікованого сертифіката відкритого ключа. Який використовується для створення, перевірки та підтвердження віддаленого кваліфікаційного електронного підпису “Дія.Підпис”. 

Довідково: Сертифікат відкритого ключа – це електронний документ, який засвідчує належність відкритого ключа фізичній або юридичній особі, підтверджує її ідентифікаційні дані. Сам по собі відкритий ключ – це ключ, котрий дозволяється передавати по відкритому каналу зв’язку. Сертифікат відкритого ключа засвідчує право і реальну можливість використовувати свій електронний підпис для дистанційного отримання адміністративних послуг (призначення або поновлення виплати пенсій, інших соціальних виплат тощо).

Важливо! Для отримання сертифікату відкритого ключа від особи не вимагається мати в наявності документи,  які ідентифікують особу, як-от паспорт громадянина України або паспорт громадянина України для виїзду за кордон, посвідка на постійне проживання чи посвідка на тимчасове проживання. Достатньо, аби ці документи були реально видані особі із застосуванням засобів Єдиного державного демографічного реєстру. 

Процедура з отримання кваліфікованого сертифіката відкритого ключа передбачає виконання  наступних обов’язкових процедур:

  • ідентифікація особи з використанням інформації Єдиного державного демографічного реєстру, що дає змогу ідентифікувати особу. Для проведення цієї процедури особа може використовувати або систему BankID, через яку ідентифікаційні дані особи передаються до мобільного додатка Порталу Дія, і на підставі яких засобами інформаційної системи МВС передається відповідний запит. Окрім BankID перевірка може бути проведена і з використанням безконтактного електронного носія, імплантованого у видані особі ідентифікаційні документи (паспорт громадянина України або паспорт громадянина України для виїзду за кордон, посвідка на постійне проживання чи посвідка на тимчасове проживання, оформлені із застосуванням засобів Єдиного державного демографічного реєстру) – відповідно, також з використанням мобільного додатка Портала Дія;

  • перевірка дійсності документів, які посвідчують особу;

  • розпізнавання обличчя, що відбувається шляхом порівняння фотозображення особи, створеного нею за допомогою мобільного додатка Дія, з відцифрованим образом обличчя відповідної особи, переданим з Єдиного державного демографічного реєстру до мобільного додатка Дія.