Зробити пожертву
Укр / Eng
02.12.22

У Чернівцях є таке місто…добра – Міжнародний центр доброти для матері та дитини “Місто добра”. Тут знайшли прихисток мами з дітьми, які потрапили у складну життєву ситуацію:

  • стали жертвами домашнього насилля, 
  • мають ризик опинитися на вулиці, 
  • потребують підтримки в соціалізації та реінтеграції, 
  • проживають за межею бідності.

З лютого прихисток в “Місті добра” зайшли й переселенки з дітьми, а також Будинки дитини з Одеси та Миколаєва. Співпрацю з центром ми розпочали нещодавно. Але вже встигли надати юридичну, психологічну та гуманітарну допомогу людям, які живуть в ньому. Спочатку регіональні монітори Ольга Брандес-Шитікова та Інна Авраменко зібрали потреби центру. Завдяки Агентству ООН у справах біженців доставили підгузки для дітей, які втікали від війни та полишили власні домівки. 

“У “Місті добра” борються за кожну маму для дитини, тут мами-безхатьки, мами-сироти та випускниці інтернатів, мами, розчавлені домашнім насильством і байдужістю, знайдуть прихисток і підтримку. Кожна мама отримає індивідуальний план свого особистісного зростання, з планами на майбутню освіту, здобуття професії”, – розповідає засновниця закладу Марта Левченко.

У підтримку акції “16 днів проти насилля” ми організували в центрі низку заходів: кар’єрна консультантка Анастасія Христенко провела для жінок вебінар “Особливості працевлаштування в сучасних умовах”, де розказала, з чого почати процес працевлаштування, як створити власний план пошуку роботи та ефективне резюме? Вона також поділилася лайфхаками для пошуку роботи.

Психологиня Ольга Золотар провела тренінг для дорослих “Ідентичність. Самоцінність. Гідність”. Кожна жінка мала нагоду розкритися та отримати фахові поради.

“Жінки в цьому центрі, на жаль, про насилля знають не в теорії. Тому важливо допомагати їм побачити в собі силу і відкрити ресурси. В груповому процесі ми розкривали самоцінність кожної учасниці, підсвічували нові можливі шляхи для самореалізації”, – зазначила Ольга Золотар, психолог мобільної групи.

Поки мами навчалися, з дітьми були наша соціальна працівниця Світлана Зінченко та дитяча психологиня Юліана Сливка. Вони провели групові заняття “Емоційний світ дитини”.

Лекцію “Стамбульська конвенція: зміни, що чекають на Україну” підготувала регіональна юристка Анна Лантрат, проте через повітряну тривогу сьогодні, довелося завершити розповідь завчасно. Але на цьому наша робота в центрі не завершена! Ми обов’язково ще раз проведемо лекцію в грудні для того, аби жінки, які знайшли тут прихисток, знали про свої права. 

Ми також продовжимо індивідуальний юридичний та психологічний супровід жінок. А ще незабаром доставимо гуманітарну допомогу – гігієнічні набори. Дякуємо “Місто добра” за атмосферу любові та затишку, що панує в центрі, а також за турботу про кожну маму, яка потрапила в халепу!