Зробити пожертву
Укр / Eng
25.01.19

Кілька місяців тому до моніторів Слов’янського офісу БФ «Право на захист» Наталії Шевченко та Дмитра Саєнко звернулася родина переселенців, яка у липні 2018 р. перемістилася з м. Залізне, розташованого поблизу лінії зіткнення, до м. Торецьк.

З’ясувалося, що родина неодноразово зверталася до УСЗН із заявою про призначення адресної допомоги, але отримувала тільки відмову.

«Спочатку ми спробували розв’язати питання безпосередньо з працівниками УСЗН, але вони наполягали, якщо ВПО перемістилися одного населеного пункту, розташованого поблизу лінії зіткнення, в інший населений пункт також на лінії зіткнення, то необхідно надати акт зруйнованого/пошкодженого житла і тільки тоді щомісячна адресна допомога буде призначена, – розповіла Наталя Шевченко. – Все ще намагаючись довести працівникам УСЗН їхню помилку, ми навіть провели круглий стіл, до якого залучили як представників УСЗН м. Торецьк, так і представників правозахисних організацій, що опікуються правами ВПО, але все було марно».

Тож до справи взялися юристи БФ «Право на захист». Проаналізувавши практику УСЗН в інших містах та районах поблизу лінії зіткнення, юристи з’ясували, що там ВПО в призначенні адресної допомоги не відмовляють. Незабаром юрист  БФ « Право на захист» Євген Федоріновсклав скаргу на УСЗН м. Торецьк до Департаменту соціального захисту. Він вказав, що самого факту переміщення з лінії зіткнення до населеного пункту достатньо для призначення адресної грошової допомоги, а додаткове надання акту про обстеження технічного стану будинку, для доведення непридатності до проживання в цьому житлі, не є необхідним. Саме тому Управлінням праці та соціального захисту було незаконно відмовлено у призначенні адресної допомоги ВПО.

Відправивши скаргу, родина з нетерпінням чекала відповіді, бо ці гроші дуже потрібні були на покриття витрат на проживання.

Аж ось у січні 2019 р. Жінка отримала СМС з повідомленням про виплату щомісячної адресної допомоги за півроку: з липня по грудень 2018 р.

«Історія з відмовою ВПО у виплаті адресної допомоги не є поодиноким випадком, – вказав Володимир Орєхов, керівник Слов’янського офісу БФ «Право на захист». – Сподіваємося, що прийняте УСЗН рішення щодо виплати адресної допомоги позитивно вплине на всі подальші рішення в аналогічних питаннях. – Також позитивним моментом є те, що питання вдалося вирішити у досудовому порядку, а тому набагато швидше родина ВПО отримала довгоочікувану допомогу».