Зробити пожертву
Укр / Eng
25.10.17

Віра Олексіївна – пенсіонерка. Разом з дочкою, яка є  інвалідом I групи внаслідок психічного розладу, була змушена залишити місце свого постійного проживання у Докучаєвську та переміститися до м. Вугледар Донецької області.

Родина отримувала соціальні виплати, але з квітня 2017 року всі виплати були призупинені, а довідка ВПО – скасована. У своєму рішенні Управління соціального захисту та Пенсійний фонд посилалися на те, що жінка потрапила до списків осіб, які тривалий час були відсутні за місцем свого проживання.

Опинившись у такій ситуації, Віра Олексіївна була в розпачі, адже родину позбавили всіх доходів, тож наразі вона не мала можливості сплачувати за оренду житла, придбати ліки та купувати їжу.

Тоді жінка  звернулася по допомогу до  Маріупольського офісу БФ «Право на Захист».

Юристи зробили запити та  отримали інформацію про те, що жінка не перебувала на НКУУТ понад 60 днів, тож підстави для скасування соціальних виплат відсутні. До суду юристами було подано чотири позови, про відновлення пенсійних виплат за віком; відновлення пенсійних виплат у зв’язку із втратою годувальника; скасування рішення, щодо відмови у виплаті щомісячної адресної допомоги; та скасування рішення про відмову у виплаті щомісячної грошової допомоги, особі яка проживає з інвалідом I групи внаслідок психічного розладу, який за висновком ЛКК потребує стороннього догляду.

За результатами розгляду справ в суді всі вимоги юристів задоволені, а виплати поновлені.

Юристи БФ «Право на захист» наголошують,  такі справи надзвичайно важливі, адже кожен задоволений позов є підтвердженням того, що постановою № 365 Кабінет Міністрів України значно обмежив гарантовані законом права пенсіонерів, тож такі дії щодо призупинення пенсійних виплат суперечать чинному законодавству.

БФ «Право на захист» закликає переселенців та осіб, які постраждали від конфлікту на Сході, звертатися по безоплатну правову допомогу до юристів та відстоювати за свої права.