Зробити пожертву
Укр / Eng
16.08.16

Співробітники БФ «Право на захист» сприяли переселенню до МКП в смт. Софіївка Дніпропетровської області двох пенсіонерок-ВПО і 3 дітей із модульного містечка у Кривому Розі. У звільнений сімейний будиночок, в якому раніше жила пенсіонерка із трьома онуками, заселиться багатодітна сім’я із 7 ВПО, які до цього часу мешкали в одній кімнаті гуртожитку у м. Кривий Ріг.

Під час  моніторингових візитів до смт. Софіївка та  спілкування із головою місцевої селищної ради монітори БФ «Право на захист» Олена Пазенко и Наталя Сільтєєва з’ясували, що у місцевому гуртожитку є вільні кімнати для ВПО і сільська рада готова надати їх переселенцям з інших районів області. До речі, це не просто гуртожиток, а нещодавно відремонтоване МКП, що бере участь у проекті «Енергозберігаючі заходи в соціальному гуртожитку смт. Софіївка. Капітальний ремонт під постійне та тимчасове проживання вимушено переселених осіб», за фінансування ЄС та Програми розвитку ООН в Україні, а також бюджетних внесків Cофіївської районної та Софіївської селищної рад.

Скориставшись такою пропозицією, монітори БФ «Право на захист» запропонували мешканцям модульного містечка у Кривому Розі – пенсіонерці-ВПО, яка є опікункою трьох неповнолітніх онуків, та одинокій пенсіонерці-ВПО – переїхати у цей гуртожиток у Софіївці.

В результаті у модульному містечку Кривого Рогу звільнився сімейний будиночок, в якому мешкала родина – бабуся-опікун та троє неповнолітніх онуків –  це дасть можливість заселити в будиночок багатодітну родину із 7 ВПО, що вже два місяці мешкає в одній кімнаті гуртожитку та чекає на поселення у модульне містечко.

Пенсіонерки-ВПО, які переїхали до Софіївки, дружать між собою, тож зможуть швидше  адаптуватись на новому місці та підтримати одна одну.

Монітори БФ «Право на захист» разом з переселенцями зустрілись із селищним головою. ВПО отримали договори найму житла, ордери на поселення та ключі від нової оселі.