Зробити пожертву
Укр / Eng
03.08.20

Якісна юридична – і маємо наголосити абсолютно безкоштовна допомога для внутрішньо переміщених осіб стане незабаром ще доступнішою. На початку серпня ми спільно з партнерами з Програми «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP), що реалізується Фондом Східна Європа та Фондом Innovabridge у партнерстві з Міністерством цифрової трансформації України та фінансується Швейцарською агенцією розвитку і співробітництва, презентуємо новий інноваційний продукт чат-бот «Юридичний порадник для ВПО» (IDP adviser-bot) на найбільш популярних платформах  Viber та Telegram. 

Його основна мета акумулювати усі напрацювання юридичної команди БФ «Право на захист» у царині правової допомоги людям, що постраждали від конфлікту на сході України, та зробити кваліфіковану безоплатну юридичну допомогу максимально доступною. Чат-бот розроблено за підтримки експертів Програми EGAP.

Чому саме Viber та Telegram? 

Згідно з результатами дослідження Kantar, саме ці дві платформи входять в трійку лідерів  найпопулярніших мобільних месенджерів в Україні. Так, станом на березень 2020 року  Viber в українців користувався найбільшою популярністю – його встановлено більше ніж на 97,9% усіх смартфонів наших співвітчизників. На другому місці Facebook Messenger. Telegram з показником в 70,6% перебуває на третьому місці. Тож саме ці платформи можуть стати ефективними та зручними площадками для отримання юридичної допомоги, а також необхідної інформації й новин щодо змін у профільному законодавстві для тих, хто цього потребує. 

В чому переваги чат-бота? 

Зручність. Зважаючи на велику популярність самих платформ-месенджерів та наявності їх у смартфонах більшості українців очевидно, що великим плюсом саме цього рішення є відсутність потреби будь-яких додаткових дій. Користувачам не треба встановлювати застосунки, переходити на веб-сайти тощо. Достатньо просто «викликати» чат-бот в месенджері, яким люди вже послуговуються, знайти в ньому потрібний розділ і отримати відповідь на питання, яке цікавить. 

Простота використання. Користуватися ж самим чат-ботом дуже просто: варто просто  орієнтуватися на підказки мобільного юридичного порадника та виконувати їх. Крім того, ви завжди маєте змогу повернутися на стартову сторінку бота.

Доступність в будь-який момент. Поради та консультації чат-бота до послуг користувачів 24 години на добу сім днів на тиждень — з будь-якої точки земної кулі.

Актуальність та якість наданої інформації. Дані чат-бота системно оновлюються. Тож інформація перевіреною, правдивою та такою, яка відповідає реальному стану справ та містить посилання на чинну законодавчу базу.  

Яку інформацію можна отримати за допомогою чат-бота?

З 2014 року спеціалісти БФ «Право на захист» працюють в галузі захисту прав ВПО та населення, що постраждало від конфлікту на сході країни, тож мають, напевно, найбільшу експертизу з низки профільних питань. Крім того, юристи організації вже шість років представляють цих людей в судах — і роблять це успішно. Тож весь цей досвід і всі напрацювання щодо питань, з якими частіше за все звертаються до них, зібрано в чат-боті в максимально доступному форматі.

Тут користувачі зможуть отримати інформацію щодо:

 • оформлення паспорта, ідентифікаційного коду, довідки переселенця;
 • пенсійних та соціальних виплат (адресної допомоги, допомоги при народженні дитини, одиноким матерям, малозабезпеченим та багатодітним родинам);
 • поновлення пенсії та виплати заборгованості по ній, виконання рішень суду в пенсійних справах;
 • перетину лінії розмежування;
 • проходження фізичної ідентифікації;
 • виготовлення, обміну та поновлення пенсійного посвідчення;
 • відновлення документів (про освіту, техпаспорта, водійського посвідчення, паспорта громадянина тощо);
 • оформлення свідоцтв про народження та смерть;
 • спадкування;
 • виплати допомоги на поховання;
 • реалізації виборчих прав;
 • статусу дітей, які постраждали від конфлікту тощо.

Крім того, є можливість завантажити зразки необхідних документів – й заощадити власний час, кошти та, звісно, розв’язати проблему.   

Долучайтесь до тестування допоможіть Пораднику бути максимально ефективним! 

Зараз триває фінальний етап роботи над чат-ботом. І саме ви можете допомогти команді розробників зробити його максимально зручним та корисним! Якщо ви користуєтесь Viber або Telegram та маєте кілька вільних хвилин на те, щоб оцінити можливості чат-бота, долучайтеся до тестування.  

Для цього вам необхідно перейти за посиланням https://forms.gle/Z9sSt5ERiGqPYYzW9, вибрати зручний для вас месенджер, вказати адресу вашої електронної пошти. На неї ми надішлемо лінк для переходу у чат-бот. Разом з лінком ви отримаєте коротку анкету, в якій ми попросимо поділитися враженнями щодо цього інструмента. Усі коментарі будуть розглянуті та враховані. 

Заздалегідь вдячні всім!