Зробити пожертву
Укр / Eng
29.01.18

«Одним із пріоритетних напрямків у 2017 році БФ «Право на захист» визначив для себе захист прав пенсіонерів Донбасу, які зіштовхнулись із проблемою доступу до виплат, зароблених роками тяжкої праці. Майже 40% усіх звернень у минулому році надійшли саме з пенсійних питань.

У 2017 році юристами БФ «Право на захист» забезпечено представництво у судах по 331 справі, пов’язаній із припиненням пенсійних виплат та відмовою у призначенні пенсії. Серед позивачів були як ВПО, так і особи, що проживають на непідконтрольній території, а також ті пенсіонери, що переїхали та зареєстрували своє місце проживання на підконтрольній території, тобто стали місцевими жителями.

Серед цих справ ми вибрали 100, у яких станом на 20 листопада 2017 року вже винесено судові рішення – або судами першої інстанції, або ж апеляційної та навіть касаційної.

Зазвичай у звітах, результатах моніторингу чи аналітичних матеріалах такі справи – це лише унікальні номери, статистика.

Однак для нас за кожною справою стоїть людина – змучена, згорьована, у відчаї чи, навпаки, з рішучістю захищати свої права. У кожного із них своя життєва історія, свої радощі та горе.

Пропонуємо ознайомитися з повною версією нашого збірника та поглянути на ці історії нашими очима – побачити історії судових перемог та поразок за посиланнями на унікальні номери судових справ, але, насамперед, побачити у кожній з них долю людини».

Юлія Трало, координатор з питань надання правової допомоги БФ «Право на захист».