Зробити пожертву
Укр / Eng
02.05.18

Призупинення виплати пенсії –  одне з найгостріших питань, яке є на сьогоднішній день у контексті захисту прав ВПО та осіб, що постраждали внаслідок конфлікту.

І це підтверджує правова практика БФ «Право на захист»: упродовж 2017 року нами забезпечено ведення 430 судових справ щодо захисту прав пенсіонерів-переселенців, 96% з ухвалених рішень є позитивними.

Цього року Донецький окружний адміністративний суд передав справу  № 805/402/18-а на розгляд до Верховного Суду як зразкової, оскільки в провадженні суду на той час знаходилося понад 200 справ, які мали такі саме ознаки.

Нагадаємо, пенсіонерці, яка переїхала до Бахмутського району, припинили  виплату пенсії 01.04.2017 року на підставі постанови КМ України №365 від 08.06.2016 року, а саме через «верифікацію за списками СБУ».

29 березня 2018 р. Верховний Суд розпочав розгляд зразкової справи щодо оскарження припинення виплати пенсії та її поновлення пенсіонерці-ВПО, рішення у якій будуть застосовуватися у всіх аналогічних справах.

Розпочавши розгляд справи, Суд прийшов до висновку про необхідність отримання від відповідача додаткової інформації та матеріалів, а також про необхідність проведення судового розгляду з викликом сторін до Верховного Суду.

19 квітня відбулося відкрите судове засідання, під час якого представники позивачки  – адвокат БФ «Право на Захист»  Сергій Шкрамада і старший стратегічний юрист Олег Тарасенко – доводили колегії  суддів, що припинення виплати пенсії внутрішньо переміщеній особі на підставі так званих «списків СБУ», а також Постанови КМУ № 365 від 13.06.2016 року є незаконним.

Для дослідження нових доказів Суд оголосив перерву в судовому засіданні до 3 травня, 12:00.

Засідання є відкритим і відбудеться 3 травня о 12:00 за адресою: м. Київ, вул. Московська, 8, корп. 5,  у приміщенні Касаційного адміністративного суду.

Процесуально в цей день має бути закінчено дослідження доказів, проведено судові дебати та ухвалено рішення, якого з нетерпінням чекають тисячі переселенців, яких позбавили виплати пенсій  із підстав, не передбачених жодним законом України.

Отже, після постановлення зразкового рішення і набрання ним законної сили, усі подібні справи мають бути розглянуті у спрощеному порядку й рішення в них мають відповідати рішенню Верховного Суду.