Make a donation
Укр / Eng
23.06.17

Цей звіт ґрунтується на результатах опитування, проведеного Благодійним фондом «Право на захист» на п’ятьох українських контрольних пунктах в’їзду-виїзду (КПВВ) на неконтрольовані Урядом України території (НКУУТ), що регулярно здійснювався з червня 2017 року. Опитування – частина моніторингу порушення прав населення, що постраждало від конфлікту, у рамках проекту «Адвокація, захист та правова допомога внутрішньо переміщеним особам України», що реалізується БФ «Право на захист» за підтримки Агенства ООН у справах біженців (UNHCR).

Мета опитування – вивчити причини та проблеми осіб, які подорожують між НКУУТ і підконтрольними уряду територіями (КУУТ), а також умови та ризики, пов’язані з перетином лінії зіткнення через КПВВ. Інформація, зібрана в опитуванні, допомагає виявляти потреби, прогалини та тенденції, а також забезпечити доказову базу для адвокаційної діяльності.

В основу звіту покладено дані, зібрані протягом серпня-вересня 2017 року, коли закінчився сезон відпусток і розпочався навчальний рік. Після аналізу результатів попереднього періоду, підхід до проведення опитування було скориговано, щоб отримати більш точні дані.

Десятки тисяч людей щодня перетинають п’ять діючих КПВВ. Упродовж звітного періоду загальна кількість людей, які щодня перетинають КПВВ, коливалася від 28 000 до 50 0002. Протягом усього періоду існування офіційних коридорів перетину лінії зіткнення їхнє функціонування викликало велику кількість скарг. Диспропорція кількості таких коридорів/чисельності персоналу КПВВ та кількості охочих перетнути лінію зіткнення є очевидною. Це призводить до багатьох негативних явищ та значно обмежує свободу пересування населення.

Інформація про довгі черги, неналежне обладнання КПВВ, корупцію й інциденти регулярно з’являється в ЗМІ та соціальних мережах, змушуючи правозахисників здійснювати ретельний моніторинг дотримання прав людей, що перетинають лінію зіткнення через діючі КПВВ.

Спостерігаючи за процесами перетину та вивчаючи думки людей, які перетинають лінію зіткнення, БФ «Право на захист» сприяє моніторингу і покращенню захисту прав та підвищенню поваги до прав громадян у процесі перетину.[/vc_column_text]

[/vc_column_text]

[/vc_column_text]

[/vc_column_text]

[/vc_column_text]